Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Sivas Baskı Beton

Sivas baskı beton konusunu mutlaka duymuşsunuzdur ve bunun ile normal beton uygulamasının arasındaki farkın ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.
Baskı beton olarak bilinen bu sistem bütün iç mekanlarda ve dış mekanlarda hem zemin hem de duvar döşeme amacı ile kullanılan bir malzemenin adıdır.
Baskı beton sisteminin tasarımı oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu tasarımda taşlar sanki sırası ile tek tek yerleştirilmiş gibi görünmektedir.
Sivas baskı beton da bu sistemin Sivas kentinde yapılanını temsil etmektedir.

Sivas Baskı Beton

Sivas Baskı Beton

Baskı beton sistemi bütün zeminlere kolaylıkla uygulanabildiğinden son yıllarda kullanılan en popüler yer döşeme sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sivas baskı beton sistemine ait olan seçkin çalışanlar da alanında uzman kişiler arasından seçilerek özenle oluşturulmaktadır.
Baskı beton sistemi kendi içerisinde de birçok müşterinin özgün istekler sunabileceği bir yöntem olarak da karşımıza çıkmaktadır. Yani, müşteri diziliş yönüne, uygulanacak olan mekanın zemin cinsine bakmaksızın karar verebilmektedir.

SİVAS BASKI BETON SİSTEMİ NASIL UYGULANIR?

Sivas baskı beton uygulamasında müşterinin istekleri ve ihtiyaçları söz konusu olduğunda işlem üzerinde kolaylıkla değişiklik yapma imkanı bulunmaktadır.
Baskı beton uygulaması hem iç mekan hem de dış mekan döşemelerinde uyguluğu bulunan bir yöntemdir. Müşterinin taleplerine göre döşemenin yerleşme biçimi üzerinde istenildiği gibi oynanabilir.

Sivas Baskı Beton Yapılışı:
Döşemenin yapılacağı zemin kesinlikle işlem öncesinde tamamen temizlenmiş olmalıdır.
Zeminin alt tabakasında olan eski beton, çim ve taş malzemeler yüzeyden uzaklaştırılmalıdır.
Zemin tamamen toprak kalacak şekilde ayarlanmalıdır.
Toprağın miktarının yeterli olup olmadığı kontrol edilmelidir ve az olduğu düşünülürse granül dolgu ile eksiklikler giderilmelidir.
Beton tasarımının müşteri tarafında seçilen tipine göre malzemeler işlem yapılacak bölgeye getirilir.
Harç malzemesi ve miktarı işlemi yapacak uzman tarafından alana oranlanarak hazırlanır ve daha sonra alana dökülür.
Beton harç ile zemin kaplandıktan sonra müşterinin istediği desene göre taşlara şekil verilir.
Taşlar sabit olsun ve yerlerinden kıpırdayarak görüntüyü bozmasın diye metal çubuklar yardımı ile sabitlenir.
Baskı beton işleminin çimento harcına tamamen oturabilmesi için süpürge yöntemi kullanılır.

SİVAS BASKI BETON ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Taşların alt kısmında bulunan çimento harcı sayesinde zamanla aralarından ot ve çim gibi bitkilerin çıkarak görünüm bozmasına olanak yoktur.
Baskı beton yüzeyinde kullanılan sertleştirici maddelerden dolayı normal betondan kat be kat daha dayanıklı bir malzemedir ve kışın çatlama ihtimali böylece ortadan kaldırılmıştır.
Baskı beton güneş ışınlarına karşı dirençli şekilde özel olarak üretilir. Bu sayede zaman içerisinde güneşe maruz kalarak renginde herhangi bir solma gözlemlenmemektedir.
Sivas baskı beton uygulaması aynı zamanda deniz suyu, benzin ve yağ gibi aşındırıcı maddeler nedeniyle herhangi bir bozulmaya maruz kalmamaktadır. Bu malzemeleri içerisine absorbe etmediğinden lekelenme olmamaktadır.
Baskı beton uygulaması normal beton uygulamasına göre müşterilerimize birtakım özellikleri nedeni ile daha dayanıklı ve ekonomik bir döşeme malzemesi imkanı sunmaktadır.
Özellikle çocuklu ailelerde zeminin kaygan olmaması ve buzlu havalarda kayganlaşmaması gibi nedenlerle de mermer malzemeler ve beton malzemelere göre daha kullanışlıdır. Özellikle de kışın normal betonda buzlanmadan dolayı meydana gelen kırıklar ve çatlaklar baskı beton uygulamasında gözlemlenmez.
Diğer beton uygulamalarında senelik yenilemeler gibi ekonomik olmayan uygulamalar meydana gelebilmektedir. Baskı beton uygulamasında diğer beton uygulamalarına göre bu nedenle daha kaliteli, daha ekonomik ve dilediğiniz şekillendirmeyi sağlayabilme açısından daha fazla avantaj bulunmaktadır.
Sivas baskı beton uygulaması hem ekonomik hem kaliteli hem güvenli hem de istenilen tasarımları sağladığından ve müşterisinin ihtiyaçlarını gözettiğinden diğer uygulamalardan her zaman birkaç adım öndedir.

SİVAS BASKI BETON UYGULAMASININN ÇEŞİTLERİ NELER?

Baskı betona bazı yerlerde pres beton ismi ile de rastlayabilirsiniz. Sivas baskı beton veya pres beton uygulaması hem iç hem de dış mekanda rahatlıkla uygulanabilen bir döşeme şeklidir. Bu döşeme şeklinde müşterinin istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır.
Müşterinin isteklerini karşılamak adına tek bir malzeme ve yöntem ile değil farklı malzeme ve farklı uygulama şekilleri ile karşımıza çıkmaktadır.
Baskı Duvar Sistemleri
Baskı duvar sistemleri çok farklı yüzey çeşitlerine kolayca uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Doğal bir görünümü vardır ve çok kolay işlenebilmektedir.
Pencere kenarlarına, sınır duvarlarına, çit duvarlarına, konut cephesine, duvar baskı alanlarına, yapının dış cephesinde, zemin kaplamada ve daha istenilen pek çok sayıda yerde sıklıkla kullanılan bir sistemdir.

Baskı Beton Sistemleri

Kısa sürede ve çalışanları fazla zahmete sokmadan uygulanabilen bir yöntemdir. Baskı beton sistemleri sağlamlık, kalite, istenilen görünüm konularında müşteriye garanti vermektedir. Özellikle sağlamlık açısından değerlendirildiğinde oldukça ekonomik bir özelliği vardır.
Baskı beton uygulamasında sıklıkla kullanılan malzemeler: moloz taş, yelpaze, Lizbon taş, tuğla balık sırtı, Arnavut kaldırımı, çakıl taşı, pusula kalıbı, döşeme…
Sivas baskı beton sanayi tipi zemin kaplama uygulaması olan bir yöntemdir. Halk arasında helikopterli şap olarak da adlandırılmaktadır.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: