Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Malatya Baskı Beton

Malatya baskı beton kalıpları hem iç hem de dış mekanlar için tasarlanmıştır. Bu kalıplar zemin kaplama kalıp malzemesidir. Söz konusu kalıpların en önemli özelliği tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermesidir. Kalıpların en önemli özelliklerinden biri desen baskılı beton baskı teknolojisi olmasıdır. Bu teknoloji tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermektedir.

Kalıplar desenli seçenekleri iç ve dış mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama kalıp malzemesi olarak kabul edilmektedir. Desenli baskı beton kalıpları çok çeşitli renk ve de desende uygulanabilmektedir. Desenli baskı betonlar kayrak ve de granit gibi doğal taşların görünümünü verebilmektedir. Aynı zamanda çökmez, kaymaz, leke tutmaz ve güneş ışınlarına karşı oldukça dayanıklı bir sisteme sahiptir.

Malatya Baskı Beton

Malatya Baskı Beton

Desenli baskı beton kalıpları arasında damgalı beton kalıpları geleneksel desenlerle birlikte renklendirici tozun dışında kullanılmakta olan Antik Etki Tozu’nun yüzeyde bırakılmasıyla birlikte söz konusu malzemeye eski ve de kullanılmış görüntüsü vermesiyle ortamlara dayanıklı aynı zamanda uzun ömürlü bozulmaz bir dekor sağlamaktadır.

Desenli baskı beton yüzde 90 oranında doğal malzemelerden oluşmaktadır. Desenli beton kalıpları sahada blok olarak uygulanmaktadır. Bu durumda direkt olarak çökmeleri etkiler yani zeminde zamanla oluşabilecek çökme durumları bu sistem sayesinde meydana gelmemektedir. Aynı zamanda yüzey düzgünlüğünü her zaman korumaktadır.

Desenli baskı beton kalıpları tek tek döşenen bir malzeme olmadığı için taş aralarının oynaması gibi durumlar söz konusu değildir. Aynı zamanda aralarda istenmeyen otların çıkması gibi durumlar da desenli beton kalıpları ile uygulanılan zeminler için beklenen durumlar arasında yer almamaktadır.

Desenli Malatya baskı beton nerelerde kullanılmaktadır?

Yat limanları,
Siteler, Restorasyon alanları,
Fuar ve müze alanları,
Yürüyüş yolları,
Park ve bahçeler,
Araç trafiğine kapalı alanlar,
Otoparklar gibi alanlarda çökmemektedir.
Aynı zamanda leke tutmamaktadır. Kaymamanın yanı sıra güneş ışınlarına yüzde 100 dayanıklıdır. Baskı beton aynı zamanda renklerin solmadığı alanlar da sağlamaktadır.
Baskı beton kalıpları yabancı otlara ve de lekelere karşı dayanıklıdır.
Kalıplar aşınmalara dayanıklıdır.
Baskı beton kalıpları aynı zamanda iklim ve hava şartlarına da dayanıklıdır.
Baskı beton kalıpları kalıcı şekilde renk ve de desen sağlamaktadır.
Kalıplar hızlı ve sorunsuz kurulum sayesinde oldukça kolay uygulanmaktadır.

Malatya Baskı beton kalıp türleri

Tekstürlü Desenli Perde baskı beton kalıpları Plyywood-Kontrplak ya da çelik kalıplara yapıştırılarak kullanılmaktadır. Esnek ve kırılmaz olup, seri imalat beton dökümlerine de oldukça uygundur. Uzun ömürlü yapıya sahip olan Tekstürlü Desenli Perde baskı beton kalıpları kapsamında kalıp yüzeyleri her beton dökümünden önce kauçuk kalıplara uygun bir şekilde kalıp yağları kullanılarak yağlanmaktadır.
Yapıştırılan kalıpların kenarlarına silikon veya mastik macunlarla kapatarak beton şerbetinin kalıbın arkasına geçmesi önlenmelidir. Kalıp yağları ile yağlanmalıdır. Kalıplar isteğe göre Poliüretan Kauçuk  ve ‘Takviyeli Fiberglass olarak imal edilmektedir. Baskı beton kalıplarının farklılıkları her firmaya göre de ufak tefek değişimler göstermektedir.

Malatya baskı beton kalıp türleri: Fiberglass Desenli – Tekstürlü Perde Beton  Kalıpları : Orta Sert yapıda fiberglass  kalıplardır. Plyywood – Kontrplak ya da çelik kalıplara vida yardımıyla kullanılmaktadır.
Vidalanan kalıpların kenarlarına silikon ya da mastik macunlarla kapatılmaktadır. Baskı beton kalıp işlemi kapsamında beton şerbetinin kalıbın arkasına geçmesi önlenmelidir. Baskı beton kalıpları orta vadeli beton dökümlerinde tercih edilen kalıplardır. Fiberglass kalıplar için en önemli nokta her beton dökümünde mineral beton kalıp ayırıcı yağlar ile yağlanması gerekmektedir. Baskı beton kalıpları kapsamında istenilen her desen ve de ebatta üretim imkanı sağlanmaktadır.

Malatya Baskı beton malası nedir?

Baskı beton işlemi kapsamında zemin ya da perde beton yapımlarında kullanılmakta olan malzemeler siparişler üzerine imalatı yapılarak teslim edilmektedir. Söz konusu mala da beton yüzeyini düzleştirmek amacıyla kullanılmaktadır.  Uygulama işleminde kullanılan mala yüzey üstünde bulunan kusurları gidermeye yardımcı olmaktadır ve size daha düz bir yüzey oluşturmaktadır.
Malatya baskı beton tokmağı nedir ve ne için kullanılmaktadır?
Baskı beton tokmağı baskı beton uygulamalarının zorlu aşamalarını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır. Baskı beton tokmağı yüksek kaliteli poliüretan temelli ve de çelik saplı damgalama aleti olarak da anılmaktadır. Söz konusu işlemlerde kullanılan tokmağı son derece kullanışlıdır. Aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda daha iyi bir sonuç vermesini de sağlamaktadır.

Malatya Baskı beton antifrizi nedir?

Uygulama kapsamında antifriz çimentolu harçların içine katılmaktadır. Soğuk havada dona karşı direnç kazandırmaktadır. Aynı zamanda priz hızlandırıcı etkili beton katkı maddesi olarak anılmaktadır.
Antifriz aynı zamanda dona karşı dayanımı arttırmaktadır. Aynı zamanda betonun priz başlangıç ve bitiş sürelerini kısaltmaktadır.
Malatya Baskı beton yüzey sertleştiriciler ne işe yarar?
Malatya Baskı beton sürecinde kullanılan yüzey sertleştiricileri sayesinde beton yüzeyin dayanımı, normal betona göre yaklaşık 8 ila 10 kat artar. Beton yüzeyindeki emici özellik azalır. Tozuma azaltılır ve kolay temizlenir. Ve direnç artışı sağlanır.

 

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: