Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Kars Baskı Beton

Kars Baskı Beton işlemleri zemin kaplama seçenekleri arasında oldukça popüler ve uygulanması son derece basit bir kaplama çeşididir. Hangi aşamalardan geçilerek nasıl bir kaplama yapıldığı bazı vatandaşlar tarafından meram edilmektedir.

Kars Baskı Beton Uygulamasının Aşamaları

Aşama 1: Bu aşamada sözleşmeler ve anlaşmalar yapılmaktadır. Mekan sahipleri profesyonel ekipten ve uzmanlardan teklif ister. Söz konusu teklifler karşılaştırılır. Deneyim, tavsiye, fiyat, uzman fikirleri üzerinden bir seçim yapılır. Sözleşmede özellikle işi bitirme detayları, renk ve desen tercihleri, ödeme durumları ve garanti süreçleri açıkça ifade edilmelidir.

Aşama 2: Saha çalışması özellikle iyi yapılmalıdır. Baskı beton öncesinde zemin hazırlanmalıdır. Temizlenen zemin, uygulamaya hazır hale gelmelidir. Tüm çim, ağaçlar, çalılar, taşlar ya da eski beton kaldırılmalıdır. Özellikle çiğ toprak ortaya çıkarılmalıdır.

Kars Baskı Beton

Kars Baskı Beton

Aşama 3: Şekillendirme de özellikle çok önemlidir. Alt tabaka hazırlandıktan sonra formlar ayarlanabilmektedir. Söz konusu beton kalıplar metal, ahşap ve plastikten meydana gelmektedir. Yükseklikleri de değişkenlik göstermektedir. Beton sertleşince formlar, kolayca çıkarılsın diye vidalı ya da özel çivilerle kazıklara bağlanır.

Aşama 4: Yerleştirme de diğer önemli noktadır. Alt tabaka hazırlandı. Formlar belirlendi ve sonunda baskı beton noktasına gelindi. Baskı betonu, harç kamyonuna yerleştirilir. Ardından betonun yerleşmesi ve sertleşmesi noktasında engel olması amacıyla yavaşça döner ve dökme işlemi yapar. Temele dökülen harcın, donmasını beklemeden, hiçbir alanda boşluk ya da kabarcık kalmadığından emin olmak için dikkatli bir inceleme yapılması gerekir.

Aşama 5: Islak beton kalıplar halinde dökülür ve sonrasında metal ya da ahşap tahta ile betonun üst şap bölgesini düzenlenir. Bu süreç sonrasında betonun üstünün yumuşaması için tesviye başlar. Yüzey pürüzsüz hale getirilir. Özel aletlerle düzeltilir.

Aşama 6: Diğer bir aşama ise taşlama aşamasıdır. Betona sadece kaba süpürge yapıldıysa ilave işleme gerek yoktur. Sertleştikten sonra beton yüzey boyunca pürüzsüz, sert ve düzgün bir son kat oluşturmak amacıyla çelik mala yapılır. Sonrasında ise beton dinlenmeye bırakılıp desen, taş ve renk işlemleri gerçekleştirilir.

Aşama 7: Bitirme uygulaması genelde süpürge bitirmeyle yapılır. Damga, doku ve pürüzsüz malalar kullanılır.

Aşama 8: Sertleştirme aşamasında tüm yerleştirme ve bitirme işlemleri tamamlandıktan sonra baskı beton iyileşmeye başlar. Yani sertleşme işlemi başlar. Kürlenme 28 gün sürer. Tamamlama kısmı sonrasında kürlenme ve sızdırmazlık bileşiği uygulanır. Tamamen kullanım ise tüm aşamalar sonrasında 5 ila 7 gün sonrası olarak belirlenmektedir.

Aşama 9: Bakımı da önemlidir. 1 ila 2 yılda bir yapılabilir.

Kars baskı beton metrekare birim fiyatı nedir?

Bu noktada fiyatlandırma kapsamında çoğu şirket farklı rakam verebilmektedir. Fiyat belirleme noktasında uygulama alanının ölçülen metrekaresi ile belirtilmiş olan fiyat çarpılmaktadır. Sonuç olarak da baskı beton metrekare fiyatları sonuçlandırılmaktadır. Fiyatlandırmaya genel açıdan bakılırsa metrekare fiyatları diğer yüzey seçenekleri değerlendirildiğinde daha uygundur. Aynı zamanda daha ucuz fiyatlandırma yapılmaktadır. Öyle ki desenli betonun yapılacağı alanın metrekaresi ne kadar artarsa fiyatlandırmada da o kadar indirim söz konusu olmaktadır. Aynı zamanda pazarlık da yapılabilmektedir. Tabii bu durumu her firma uygulamamaktadır. Söz konusu pazarlık ya da indirim talep edilecekse belli bir metrekare oranı sonrası için geçerlidir.

En uygun baskı beton metrekare fiyatı: 10 Türk lirasından başlamaktadır. Ve en pahalı baskı beton metrekare fiyatı: 20 Türk lirasına kadar çıkmaktadır.
Elbette bu fiyatlandırmalar genel olarak belirlenmiştir. Bunun dışında uygulama süresi de oldukça önemlidir. Çünkü kısa sürede yapılacak bir baskı beton uygulaması kapsamında kısa süreden dolayı işçilik de artacaktır. Çok daha personel ve hızlı yapım hızlı sonuç getirecektir. Ancak bu da maliyeti etkileyecek bir faktördür.
Uygulama kapsamında fiyatlandırma süre, metrekare dışında renk seçeneği ve desen seçimiyle de farklılık göstermektedir. Desen seçeneği zorluyorsa şayet ya da yapıdan farklı bir şekildeyse uygulanacak alan için fiyatlandırma da yüksek olacaktır.
Aynı zamanda cilalama işlemi de kalitesine göre farklılık göstermektedir. Fiyatlandırma cilalandırma işlemini belirleyici faktörlerdendir. Cilalama işlemi alana göre uygulanacağı için ne kadar büyük bir alana uygulanacağı da fiyatlandırmayı etkileyecektir.
Aynı zamanda katalog dışı ya da karışım renkler de fiyatlandırmayı etkileyecek faktörlerdendir.
Kars baskı beton kalıpları da bu estetik uygulama sistemlerinin en can alıcı ve belirleyici konusudur. Baskı beton kalıpları kapsamında onlarca şekil ya da desene sahip olmasının yanı sıra canlı görünüm fiyatlandırmada belirleyici faktörlerden biridir.
Baskı beton uygulamaları özellikle diğer montaj türlerine göre oldukça kolay görünmektedir. Ancak ince detaylarından dolayı zorlu bir iştir ve herkes yapamaz. Baskı beton uygulamasını birbirinden ayıran en büyük özellik her birinin birbirinden farklı olmasıdır. Söz konusu baskı beton işlemlerinde uygulanacak alanın boyutu, rengi, uygulanacak zaman, şekli gibi detaylar oldukça önemlidir.
Söz konusu maddeler belirlendikten sonra da mizanpaj, beton yerleştirme, baskı beton aşamaları ve hazırlama aşamalarıyla ilgili çalışmalar yapılmaktadır.
Özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen baskı beton uygulamalarının fiyatları dinamik bir yapıya sahiptir. Herhangi bir uygulama kapsamında fiyatlar farklılık göstermektedir.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: