Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Baskı Beton Uygulaması

Dekorasyon konusunda tüm mekanlarda her unsur önem taşıdığından, zemin kaplaması kısmında baskı beton uygulamalarından da faydalanıldığını söylemek mümkün. Modern ve şık bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayan bu uygulama, üretim aşamasında pek çok farklı renk ve desende meydana getirildiğinden her mekanın kendi dekoratif yönüne uygun bir şekilde zemine döşenebilmesi olanağını sağlamaktadır.

Görüntü olarak zeminde tek tek taş döşenmiş gibi bir algı ortaya çıkartan baskı beton, derli toplu bir görüntü yarattığından sevilen ve beğenilerek kullanılan kaplama uygulamalarındandır. Aynı zamanda zeminde antik bir görünüm yaratmak isteyenler tarafından da sıklıkla tercih edilen bu kaplama, oldukça yüksek dayanıklılığa sahip olduğundan uzun yıllar boyunca kalitesini ve rengini koruyarak yer döşemesi konusunda kullanıcılarını oldukça memnun eden bir malzeme olarak yerini korur.

Baskı Beton Kullanımının Avantajları

Her şeyden önce bu zemin kaplamasının uygulamasının kolay olması ve uzun yıllar dayanıklılık göstermesi ürün adına çok büyük avantajdır. Kısa sürede kaplanarak kullanılabilen döşeme sayesinde hızlı bir şekilde dekore edilmesi gereken dış alanlarda kolaylık sağlanabilmektedir. Yüz ölçümü ne olursa olsun baskı beton uygulaması kolayca yapıldığından istenilen şıklık ve kaliteli görüntüye çabucak ulaşılabilir.

Bu ürünün içeriğinde yer alan renk pigmentleri, güneşten gelen zararlı ışınlardan etkilenmeyerek solma vb. durumlarla kullanıcıları baş başa bırakmaz. Her ne kadar uzun vakitler geçirilse de, ilk günkü görüntüsünü içeriğindeki bu pigmentler sayesinde koruyabilen kaplama her daim canlı ve yeni bir zemin kaplaması görünümünü kullanıcılara sunmaktadır.

Zemin dayanıklılığının yanında hem dış etkenlere karşı oldukça güçlü olması (ezilme, kırılma vb.), hem çok fazla seçeneğinin bulunması hem de temizlik açısından oldukça rahat temizlenebilecek bir kaplama olması sebebiyle baskı beton modelleri her alan için beklentileri karşılayabilecek avantajlı bir ürün olarak kabul görmektedir.

Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

İlk olarak baskı beton uygulaması yapılacak alan iyice temizlenerek bu uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Gerekirse olması gereken drenaj seviyesinin tutturulabilmesi için alana granül dolgu eklenmeli ya da taban dolgusu uygulanmalıdır. Ardından hangi tip baskı beton modeli uygulanacaksa bu modele uygun formalar, ya ahşap ya metal kazıklarla birbirlerine tutturularak beton döküm işlemi gerçekleştirilir.

İşlem bittikten sonra kazıklar yerlerinden alınır. Uygulanacak olan kalıpların güzel ve kaliteli durabilmesi için bölgeye özel bir çimento dökülerek tüm alana eşit şekilde yayılması sağlanır. Son olarak da düzleştirme işlemi tamamen bittikten sonra kuruyan betonun üzerine baskı beton kalıpları uygulaması gerçekleştirilir.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: