Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Zemin Baskı Beton Nedir

Bireylerin zemin dekorasyonu adına uygulamaktan oldukça memnun oldukları zemin baskı beton tekniği, oldukça sıradan ve estetik algıdan uzak klasik beton zeminlerden uzaklaşılıp yer dekorasyonunda yeni bir estetik solukla tanışılmasına vesile olmuştur. Bu uygulama sağlamlığıyla uzun seneler kullanıcılarını memnun etmekte, aynı zamanda çok geniş desen ve renk skalası ile de seçim konusunda sizlere hiçbir zorluk çıkartmamaktadır.

Tüm zeminlerde rahatlıkla kullanılabilen bu uygulama, gündelik yaşantımızda sıklıkla ziyaretçisi olduğumuz kafelerin, alışveriş merkezlerinin, restoranların, tarihi mekanların, turistik tesislerin, koşu ve yürüyüş yollarının çoğuna hali hazırda uygulanmış ve bu tip alanları ziyaret eden bireyler tarafından da oldukça beğeni toplamaktadır. Zemin baskı beton yapımı kısmındaki temel amaç, yapıldığı zemine estetik görünümlü sanatsal bir değer kazandırmak olduğundan yapılan uygulamalarla birlikte bu amaç tam anlamıyla yerine getirilmiş olur.

Zemin Baskı Beton Avantajları

Zemin baskı beton uygulamaları, diğer zemin uygulamalarına kıyasla çok daha uzun süre mevcut durumunu ve var olan canlı renklerini koruyan uygulamalardır. Üretim malzemesinin kalitesine bağlı olarak içerisinde bulunan renk pigmentleri sayesinde oldukça dayanıklı ve kalitesini oldukça belli edebilen bir yer dekorasyonu ürünüdür.

Dış mekanlarda uygulanmış olan zemin baskı betonların seneler boyunca güneş ışınlarına karşı oldukça dayanıklı oldukları; solma, eskime gibi olumsuzluklara kesinlikle kendilerini bırakmadıkları söylenebilir. Bununla birlikte soğuk mevsim koşullarına ve ıslaklığa karşı da oldukça dayanıklı malzemeler olmaları, zemin baskı beton döşemesi tercihlerini oldukça arttırmıştır.

Zemin Baskı Beton Nasıl Uygulanmaktadır?

İlk olarak uygulamanın yapılacağı zeminin bir etüdünün yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni yamuk, sağlam olmayan zeminlere yapılmaya çalışılan zemin baskı beton çalışmaların istenilen başarılı sonucu vermeyeceğidir. Zemin etüdünün düzgün bir şekilde yapılmasının ardından, en önemli kısım olan harç dökümü işlemi gerçekleştirilmektedir. Bahsettiğimiz harç en az 10 cm.’lik bir derinliğe sahip olmalıdır.

Sonrasında yüzeyin düzleştirme kısmına geçilir. Böylelikle oluşturulmaya çalışılan düz beton yüzey kolaylıkla elde edilebilmektedir. Bu kısım da halledildikten sonra yüzeyi sertleştirici toz malzemenin serpiştirilme işlemi gerçekleştirilir ve kuruması için beklenir. Kuruduktan sonra zemin baskı beton kalıplarıyla pressleme işlemi yapılır ve 2 gün kadar tamamen kuruyup yeni halini alması beklenir. Tamamen kuruduğundan emin olunduktan sonra dekoratif baskı beton uygulaması kullanıma hazır olması için son rötuş olarak yüzey koruyucuyla ve cila ile iyice güzelleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: