Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Zonguldak Baskı Beton

Tasarımsal özellikleri ön planda olan ve birçok özelliği sebebiyle etkisi kanıtlanmış bir zemin kaplama teknolojisi olan baskı beton yer türlü zemin kaplamada kullanılmaktadır. Zonguldak Baskı Beton tarihsel ve geleneksel olanla modern olanı bir araya getiren baskı beton sistemini başarılı bir şekilde uygulayarak hizmet sunmaktadır. Halk arasında desenli ve renkli beton olarak bilinen baskı beton sistemi teknolojinin sunduğu olanaklarla elde edilen ve etkisi birçok alanda kanıtlanmış eşsiz bir zemin kaplama yöntemidir.

Zonguldak Baskı Beton

Zonguldak Baskı Beton

Zonguldak Baskı Beton ile istediğiniz alana iç ve dış mekan farketmeksizin hızlı, ekonomik ve güvenilir bir zemin kaplama hizmetine ulaşabilirsiniz. Sanat ve estetiğin ön planda olduğu ve dayanıklılığı test edilmiş baskı beton uygulaması, sizlere mekanlarınızda istediğiniz etkiyi oluşturma özgürlüğü tanıyor. Granit taş, moloz taş, tuğla taş ya da Arnavut kaldırımı gibi geleneksel taşların tek tek döşenmiş havası verilerek zemin kaplama yapılması anlamına gelen baskı beton kaplama sistemi ile kolay bir şekilde istediğiniz alanları oluşturabilirsiniz.

Baskı Beton Nerelerde Kullanılır?

Teknolojik gelişmeler ışığında ilk olarak 1945’lerde yapılan Amerikan tarzı desenli tuğlalardan esinlenilerek geliştirilen baskı beton tekniği, günümüzde çok kullanılan bir tekniğe dönüşmüştür. Her türlü yüzeyde kolay ve hızlı uygulama imkanı veren baskı beton neredeyse akıllara gelebilecek tüm mekanlarda kullanılmaktadır. Bu alanlardan bazıları ise şöyle; Okul çevreleri ve içleri, tarfik alanları, avmler, parklatr, bahçeler, meydanlar, iç ve dış cephe kaplamaları, bahçe duvarları, otopark ve spor salonları, otel, restoran, işyeleri, vb. tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Zonguldak Baskı Beton aracılığıyla istediğiniz tüm mekanlarda siz de baskı beton zemin kaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Zonguldak Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Baskı beton tekniğinin en büyük avantajı, her türlü zemine kolaylıkla uygulanmasıdır. Dayanıklı, estetik ve uzun ömürlü olan bu zemin kaplama yöntemi uygulanırken şu aşamalar takip edilir;
İlk olarak mekanınıza veya kaplama yapacağınız alana uygun baskı beton desenine karar vermelisiniz,
Daha sonra en önemli hususlardan biri baskı beton yapılacak alanın temizliğidir.
Alan taş, çim ya da beton parçacıklarından temizlenmelidir,
Granül veya alt taban dolgusu kullanılarak zemin dengelenmeli, farklı yükseklik seviyeleri eşitlenmelidir,
Uygun miktarda maddeyle hazırlanmış çimento harcı, çimento kazanı aracıyla dengelenen zemine dökülmeli,
Çimento mala yardımıyla düzeltilerek alanda pürüzsüzlük sağlanmalı,
Seçilen desene uygun baskı kalıpları ile çimento üzerine baskılama işlemine başlanır,
Uygulama yapılan alan yatay zeminse 4 inçlik taşlar tercih edilmeli,
Baskılama işlemi yüzdürme işlemiyle devam eder,
Daha sonra süpürme işlemi gerçekleştirilir,
Ve son aşama olarak 24-36 saat aralığında sürelerde bekledikten sonra cilalama yapılır.

Baskı Betonda Cilalamanın Önemi

Teknoljinin geleneksel sanatla buluşmasının en güzel örneklerinin sunulduğu baskı beton tekniğinde cilalama hem desenlerin tam olarak ortya çıkması hemde aşınma ya da solma gibi tahribata karşı dayanıklılığı arttırma açısından oldukça önemli bir aşamadır. İşin kalitesini ve fakını gösteren önemli bir unsur olan cilalama yöntemi Zonguldak Baskı Beton farkıyla mekanlarınızın kalitesini arttıracak ve sizlere pürüzsüz mekanlar sağlayacaktır.

Baskı Beton Sistemleri:
Zonguldak Baskı Beton tarafından da oldukça profesyonel bir şekilde uygulanan baskı beton tekniği birçok alanda kullanılmaktadır. Bu sebeple baskı beton uygulama türlerini bazı kullanım alanlarına göre sınflandırmamız mümkün olabilmektedir. Betonla birlikte yüzeye uygulanan ve oldukça önemli bir mukavemet gücü olan baskı beton tekniğiyle ilgili türleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
Desenli baskı beton kalıpları:
Genel olarak yatay zeminlere uygulanan baskılama sistemidir. Baskı betonda sık kullanılan Arduvaz, Arnavut kaldırımı, tuğla bağlama, tuğla balık sırtı, çakıl taşlı, yürüyüş engelli yolu, eski tahta, Lizbon granit taş, moloz taş, pusula kalıbı, tuğla döşeme ve yelpaze gibi desenlerle çalışılan ve oluşturulan zeminlerde tasarım yönü kuvvetli alanlar oluşturan baskı beton türü biçok alanda tercih edilmektedir.
Duvar baskı beton uygulamasında kullanımları:
Daha çok dikey alanlarda kullanılıyor. Yukarıda sayılan birçok desen bu baskı beton tekniğinde de kullanılır. Pencere kenarları, dış cephe, sınır duvarları, çit duvarları, iç ve dış duvarlarda başarılı bir şekilde uygulanır.
Endüstriyel zemin kaplama:
Helikopterli şap olarak da bilinen bu zemin kaplama sisteminde başlıca iki yöntem var; epoksi ve poliüretan kaplama yöntemi. Endüstriyel zemin kaplamada beton döküldükten sonra yüzey mastarlanır ve pürüzsüzlük sağlanır. Kuruma süresi tamamlandıktan sonra helikopterli şap makinası ile işlem başlar. Parlaklık sağlanana kadar işlem devam eder.

Zonguldak Baskı Beton Özellikleri

Zonguldak Baskı Beton uzman kadrosu ve iş tecrübesiyle sizlere kusursuz bir hizmet sunmayı hedeflemektedir. Teknoloji ve sanatı buluşturan baskı beton tekniğiyle kaliteli bir hizmet için aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır;
Güvenilir, kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet,
Baskı beton tekniğinde teknolojinin sunduğu tüm imkanları kullanma,
Zengin desen ve renk seçeneği,
Uzman kadro ile kusursuz işçilik ve iş takibi,
Profesyonel cilalama,
Modern ve geleneksel desenlerin kullanılması,
Garantili hizmet,
Problemlerin tespiti ve anında müdehale,
Leke turmaz, kaydırmaz, modern mekanlar oluşturulması

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: