Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Yozgat Baskı Beton

1945 yılında Amerika’daki desenli tuğla yapımından esinlenerek geliştirilen baskı beton tekniği günümüzde en çok tercih edilen zemin kaplama uygulamasıdır. Yozgat Baskı Beton bu tekniği kullanarak kaliteli ve ekonomik baskı beton zemin kaplama hizmeti vermektedir. Desenli ve renkli beton uygulaması olarak bilinen baskı beton tekniği bilindik düz betona göre hem daha dayanıklı hem de tasarımsal olarak oldukça caziptir. Baskı beton uygulamaları doğal taş görünümü veren ve sanki tek tek dizilmiş gibi bir hava yansıtan zemin kaplama yönetmidir. Hem geleneksel desenlere saygılı hem de bu desenleri modern hale getirip uygulama şansı veren baskı beton tekniğiyle mekanlarınız artık tarzınızı da yansıtıyor.

Yozgat Baskı Beton

Yozgat Baskı Beton

Yozgat Baskı Beton uygulamaları ile iç ve dış mekanlarınızda istediğiniz yüzeylere zevkinize göre bir hava katmanız mümkün. Zengin renk ve desen seçeneğiyle sizlere kaliteli bir hizmet sunan Yozgat Baskı Beton bu alandaki tecrübesini mekanlarınıza yansıtacak.

Yozgat Baskı Beton Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesiyle betona farklı bir tarz katan baskı beton yöntemi, zeminlerinize uygulanan özel karışımla daha dayanıklı ve dekoratif alanlar oluşturma tekniğidir. Dayanıklılığı ve her türlü zemine kolaylıkla uygulanması açısından çok tercih edilen baskı beton zemin kaplama, iç ve dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu teknik genellikle, kaldırım, meydan, park, bahçe, kafe, lokanta, iş yeri, balkon, teras, eğlence mekanları, peyzaj uygulamaları, dış cephe kaplamalrı, bahçe duvarları, çitler, spor salonları, otoparklar, vb. birçok alanda tercih edilmektedir. Yozgat Baskı Beton kalitesiyle tüm mekanlarınıza özgün tasarımlarınız yansıtabilir ve mekanınızın tarzını değiştirebilirsiniz.

Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Yozgat Baskı Beton alanında uzman bir firmadır ve kaplama yapmak istediğiniz alanlarda kaliteli bir işçilik sunarak sizlere hizmet verir. Kolay ve hızlı bir kaplama tekniği olan baskı beton kaplama ile kolaylıkla mekanlarınızda uygulama yaptırabilirsiniz. Baskı beton uygulamalarının nasıl yapıldığını ise şöyle özetleyebiliriz;
Zemin etüdü yapılmalı ve zemindeki denge problemleri çözülmeli,
Granül dolgu ya da tüm zemine uygulanan alt taban dolgusu tercih edilebilir,
Zemin temizliği yapılmalı, taş, çim, toprak gibi atıklar alandan temizlenmeli,
İstediğiniz desen ve renge karar vermelisiniz,
Desene uygun baskı kalıpları hazırlanmalı,
Gerekli malzemelerle oluşturulan çimento harcı hazırlanmalı,
Temizlenmiş ve dengelenmiş zemine bu harç dökülmeli ve mala yardımıyla düzeltme işlemi yapılmalı,
Beklem süresi sonrası kalıplarla baskılama işlemine başlanmalı
Düz, yatay zeminlerde kullanılan taş ölçüsü 4 inç olarak tercih edilir,
Hava durumuna ve ortam ısısına göre 24-36 saat beklenmeli ve sonra cila işlemine geçilmeli^.

Baskı Betonda Cilalama İşlemi

Baskı beton işleminin ardından yapılan cilalama işlemi oldukça önemlidir. Yozgat Baskı Beton gibi alanında uzman firmalar baskı beton uygulamasının ardından profesyonel ve titiz cilalama işlemini yapmaktadırlar. Cila işlemi ile baskı betonun dayanıklılığı arttırılırken parlaklık ve desenlerin görünürlülüğü arttırılmaktadır. Hava şartlarından kaynaklı meydana gelebilecek aşınma ve solma gibi durumların önüne geçmek için uygun malzemelerle ve özenli bir şekilde cilalama işlmi yapılmalıdır.

Baskı Beton Tekniğinde Kullanılan Malzemeler

Mekanlarınıza tarzınızı yansıtacak zeminlere ulaşmanın en kolay ve ekonomik yolu olan baskı beton uygulaması için gerekli olan malzemeler genel olarak şöyledir;
3-4 kg / m2, Renklendirmede yapan yüzey sertleştirici
0,100 gr / m2, Renklendirici kalıp ayırıcı
0,200 gr / m2, Cilalama için kullanılan koruyucu ve parlatıcı cila
10 cm, C25 katkısız brüt beton
Baskı Beton Çeşitleri
Baskı beton uygulamalarını kullanıldıkları alanlara göre sınıflandırmamız mümkündür. İç ve dış mekanlardaki tüm zeminlerde kullanılan desenli betonlama sistemi ayrıca yatay ve dikey olarak da ayrılmaktadır. Aşağıda kullanım alanlarına göre sınıfladığımız bazı baskı beton türleri hakkında bilgiler vereceğiz;
Zemin/Yatay Baskı Beton Sistemleri:
Balık sırtı, çakıl taşı, yürüyüş engelli yolu, eski tahta, Lizbon granit taş, moloz taş, pusula kalıbı, Arnavut kaldırımı gibi çok kullanılan ve bilinen desenlerle yatay zeminlere yapılan baskı beton uygulamalarıdır. Bu sistemle kolay, hızlı ve eknomik şekilde yatay zeminleriniz istediğiniz tarza kavuşmaktadır.
Dikey/Duvar Baskı Beton:
Duvar gibi dikey yüzeylere uygulanan baskı beton sistemidir. Bu uygulama da yine iç ve dış alanlarda uygulanabilmektedir. Başlıca kullanım yerleri; bahçe duvarı, dış cephe, çit ve pencere kenarıdır.
Endüstriyel/Parlak Zemin Kaplama:
Genel olarak epoksi ve poliüretan zemin kaplama sistemi olarak iki türü bulunmaktadır. Pürüzsüz ve oldukça parlak zeminler oluşturmada tercih edilir. Kullanım alanları oldukça geniştir. Endüstriyel zemin kaplama kapalı spor salonları ve kapalı otoparklarda sıklıkla kullanılır. Halk arasında bu tekniğe helikopterli şap uygulaması da denilmektedir.

Yozgat Baskı Beton Özellikleri

Sizlere kaliteli ve hızlı hizmet sunmak için var olan Yozgat Baskı Beton baskı beton alanında uzman kadrosuyla başarılı hizmetlere imza atmış bir firmadır. Baskı beton tekniğiyle zemin kaplama işlemleriniz için sizlere aşağıdaki hizmetler sunulacaktır;
Öcelikle hizmetlerimizin her aşamasında güleryüzlü ve kaliteli hizmet sunulur,
İhtiyacınıza yönelik desen ve renk belirleme,
Mekanınıza uygun tasarımın sağlanması,
Kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik hizmeti,
Baskı beton işlemlerinin her aşamasında titiz çalışma,
Özenli cilalama,
Yaşanacak problemlere anında müdahale,
Garanti ve güven

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: