Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Tekirdağ Baskı Beton

Günümüzde mekanların dekoru oldukça önemlidir. Dekor bir mekanın karakterini yansıtan en önemli detaydır. Bu mekan dekorlarının parçalarından biri de zemin kaplama işi, yani baskı betondur. Baskı beton çeşitli zeminler için yapılan zemin kaplama işidir. Tekirdağ baskı beton bu alandaki yenilikleri zemin kaplama işlemine katarak zeminlerin doğal bir güzelliğe kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tekirdağ baskı beton istenilen zemine tek tek döşenen taşlar izlenimi vererek zemini estetize eder.

Tekirdağ Baskı Beton

Tekirdağ Baskı Beton

Farklı renk ve desenleriyle müşterilerinin beğenmekten kararsız kalacağı çeşitliliğe sahiptir. Zemine arkaik bir hava katan çeşitli seçenekleriyle Tekirdağ baskı beton alanda akla ilk gelen firmalardandır. Ayrıca modern yapıların iç ve dış dekor konseptine uygun desenler mevcuttur. Tekirdağ baskı beton desenleri aşınıma karşı dirençli leke oluşumuna engel yapıdadır. Solmayan yapısıyla bu desenler kaygan bir yapıda değildir.

Modern teknoloji uygulanan bu işlem ile hemen hemen her mekanın dekorasyonunu zenginleştirilebilir. Arzulanan bir görünüm elde edilebilir. Tekirdağ baskı beton kalıpları ile herhangi bir mekanınızın güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Yenilenen desenleriyle park ve bahçelerin duvarlarına istenilen formları uygulamak Tekirdağ baskı beton ile mümkün.

Tekirdağ Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Bir zeminin yapılma aşamasının ilk basamağı o zeminin temizliğidir. Bu nedenle baskı beton işlemi öncesi zemin istenilen şekilde temizlenir. Zeminin yüzey alanında girinti çıkıntıya sebep olacak maddeler kaldırılır. Temizlik sonrasında baskı betonunun sağlıklı olması için zemin kurumaya bırakılır. Zeminin durumuna göre granül dolgu işlemi kullanılabilmektedir. Bu toprağın yetersiz olduğu zamanlarda da kullanılabilir. Zeminin genel durumuna zemine baskı betonu uygulayacak kişi zemin ihtiyacını tespit edip karar vermektedir. Bir baskı beton işleminin en yorucu aşaması bu hazırlık aşamalarıdır denebilir. Bundan sonra baskı beton formları zemine uygun sıcaklık koşullarında dökülür. Burada baskı betonun deseninin bozulmaması için kritik sıcaklık işin ustaları tarafından kontrol edilir. Baskılama işlemi yapıldıktan sonra yüzey özel maddeler içeren ve zemine hem elastikiyet hem mukavemet kazandıracak şekilde yıkanır. Bu işlemden sonra artık arzulanan şık mekan dekorunun çok önemli bir parçası tamamlanmış olur.

Tekirdağ Baskı Beton Kullanım Alanları

Baskı betonun artık kullanılmadığı alan hemen hemen yok denecek kadar azdır. Baskı betonun kullanıldığı belli başlı mekanlar şunlardır:
Kent alanları,
Restorasyonlar,
Alış veriş merkezleri,
Parklar,
Bahçe düzenleme alanları,
Otoparklar,
Marinalar,
Teraslar,
İç mekanlar
Akaryakıt istasyonları,
Teraslar,
Meydanlar,
Turistik tesisler.

Tekirdağ Baskı Beton Yapmanın Avantajları

Tekirdağ baskı beton zeminde tek tek döşenmiş görüntü verirken zaman içinde zeminde meydana gelecek oturmalarından olumsuz etkilenmemektedir. Yüzeyin dengesini koruyacak maddeler içermektedir. Baskı beton diğer hazır zemin kaplama malzemeleri sonrasında bazı detay durumlar ortaya çıkabilmektedir ancak baskı betonda bu tür sorunlarla karşılaşılmamaktadır. Çünkü Tekirdağ baskı beton tamamen zemin boyutuna uygun hale gelmektedir.

Ayrıca Tekirdağ baskı beton uygulama sonrasında da uzun ömürlü sonuçlar vermesi için malzeme içeriğini güneş ışınları ve diğer çevresel koşullara dayanıklı maddelerle zenginleştirmektedir. Baskı beton uzun ömürlü bir uygulamadır. Yıllarca yeniliğini korur ve harç bileşenleri sayesinde solmaya karşı dirençli yapıdadır. Baskı beton isteğe bağlı olarak zemine ıslaklık verebilir ve istendiği takdirde parlatıcı özelliğe sahiptir.

Tekirdağ Baskı betonun bir özelliği de zeminin nefes alacağı mikro düzeyde açıklık bırakmasıdır bu yönüyle zeminin uzun ömürlü olmasını ve ilk günkü gibi yeniliğini korumasını sağlamaktadır. Baskı beton çok farklı alanlarda kullanıldığı için madde içeriği ortamın şartlarından olumsuz etkilenmeyecek şekilde yapılandırılmıştır. Deniz suyu, benzin, rutubet ve çok çeşitli durumlardan etkilenmeyecek yapıya sahiptir. Ayrıca Tekirdağ baskı beton leke tutmayan yapısıyla zeminin şıklığından ödün vermeden uzun yıllar ilk yapıldığı zaman gibi görünmesini sağlar. Tekirdağ baskı beton yüzey üzerinde iz bırakmaz, kaygan değildir ve bu yönü ile yollarda kullanıldığı zaman gece görüşünü daha iyi getirmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman güvenliğe olumlu katkı sağlamaktadır. CHS yüzeye elastik bir yapı kazandırır ve kırılma, çatlama gibi sorunlara karşı zemin dirençli hale gelir. Zeminin petrol, yağ gibi durumlara karşı koruyan LSS tatbik edilir.

Tekirdağ Baskı Beton Bakımı

Baskı beton uygulaması çok sıklık gerektirmeyen ama 1-2 senede bir yapılması zeminin ömrünü uzatan bir uygulamadır. Yapılan bakım ile iklimsel koşullar karşısında yıpranmaya karşı zeminin direnci artar ve güzelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanımda kalır. Belli periyotlarla zeminin su ile yıkanması tavsiye edilmektedir.

Tekirdağ Baskı Beton Fiyatları

Tekirdağ Baskı Beton Fiyatları serbest piyasa içerisinde sunulmakta olduğundan değişkendir. Firmalar kendi içlerinde belirlemiş oldukları kar düzeylerine göre fiyatlandırmayı kendilerine göre hesaplamaktadır. Baskı beton noktasında maliyeti etkilemekte olan unsurlar bulunmaktadır. Bu unsunlar işlemin yapılacağı alan, istenilen kali ve işçilik bu noktada önemlidir. Bu kriterlerin değerlendirilmesi ile birlikte ortaya bir fiyat çıkmaktadır.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: