Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Samsun Baskı Beton

Özel yöntemler ve kendine has teknikler ile yapılan Samsun baskı beton kullanışlı olması, alternatiflerinin çok olması ve estetik açıdan göze hitap etmesi gibi sebeplerle pek çok kişi tarafından rağbet görmeye başlamıştır. Kalıp ve normal betondan sistematik olarak oldukça farklı bir teknik ile uygulama olanağı bulan bu beton sistemleri, özel işçilik ve teknik gerektirdiği için her uygulayıcı tarafından istenilen şekilde yapılamamaktadır. Farklı alanlarda özellikle bahçe, duvar, yer, yol ya da bina dış cephelerinde kullanılmaktadır. Çok fazla tercih edilmesinin sebebi ise yıpranma, aşınma, renklerde solma gibi sorunların bu sistemlerde vuku bulmamasından kaynaklanmaktadır.

Samsun Baskı Beton

Samsun Baskı Beton

Birçok açıdan özel ve etkili olan Samsun baskı beton geleneksel yöntemlerden çok daha farklı biçimlerde uygulanmakta ve hoş bir görüntü sağlamaktadır. Döşeme parke, örme taş duvar ve ahşap görünüme sahip olabilen bu modeller ayırt edici ve etkili bir beton biçimidir. Yeni nesil teknolojiyle birlikte fazlasıyla gelişen baskı betonun yapı taşlarında, çok desenli granit ve ortama uygun renk çeşitliliği bulunmaktadır.

Samsun Baskı Beton Nedir?

Günümüzde insanların en çok tercih ettiği beton uygulamalarından olan ve hemen her tür iç ve dış mekân için uygun olarak döşenebilen zemin kaplama sistemlerine Samsun baskı beton denilmektedir. İstenilen çevreye veya arzu edilen mekana özgü olarak yapılabilmektedir. Baskı beton zemin kaplama sistemleri uygulandığı her zeminde benzersiz tarihi ve doğal süsleyici taş desenleri oluşturmaktadır. İlk olarak 1945’li yıllarda basit bir biçimde ortaya çıkmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü modern haline kavuşmuştur. En önemli özelliklerinden bir tanesi zemin yüzeyinde tek tek elle döşenmiş taş görüntüsü izlenimi vermesi olmaktadır.

Samsun Baskılı Beton Nasıl Yapılır?

İlk aşaması baskı beton dizayn edilmesi planlanan alana zemin etüdü çalışması yapılmasıdır.
İkinci aşamada ise, dizayn ölçülerinin zemine uyumu ayarlanarak zemine tutturulma işlemi yapılmaktadır.
Üçüncü aşamada harcın hazırlanıp zemine yüzeyine uygulanması gelir.
Sonrasında zemine dökülen beton kurumadan ince kum ve çimentoyla hazırlanan karışımla sıvama işlemi yapılır.
Daha sonraki aşamada çelik mala ile yüzey düzeltilir ve desenlerin zemine uygulanması yapılır.
Bir sonraki aşamada uygulamaya son şekli verilir.
Son aşamada ise özel bir karışım zeminin yüzeyine uygulanır ve zemin artık kullanıma hazırdır.

Samsun Baskı Beton Uygulaması Neden Yaptırılmalıdır?

Zemine yapılacak olan baskı beton uygulamasının yerleştirmesinin kısa sürede yapılabilmesi zaman açısından büyük avantaj sağlamakta ve kolaylıkla kullanılmaya başlanabilme imkanı sunmaktadır.
Zemine bakıldığında elle tek tek taş döşenmiş görüntüsü oluşturmaktadır. Normal ve eski tip taş döşemeleri yerleştirildikten sonra oluşan gereksiz girinti ve çıkıntı görüntüsüne sahip değildir.
Taş görünümü kalıp betondan yapıldığı için asla yapılan uygulama araları açılmaz ve boşluk oluşmaz. Bu durum baskı betonun neden tercih edilmesi gerektiği vurgusunu tekrarlamaktadır.
Diğer zemin kaplama sistemlerinde zamanla ot veya çimenin aradan sıyrılarak çıktığı gözlemlenmektedir. Baskı beton uygulamalarında böyle bir durum söz konusu olmamaktadır.
Farklı renk alternatifleriyle uygulanması mümkün olan baskı beton uygulamaları ortaya görünüm açısından seyirlik ve estetik bir yapı çıkarmaktadır.
Baskı beton uygulamaları yapıca sağlam ve uzun ömürlü olan uygulamalardır.

Beton yüzeyi her türlü dış etkenden korunarak canlı görüntüsünü hiçbir zaman kaybetmez. Her alana uygulama imkanı sunmaktadır.
Aşırı denilebilecek miktardaki Güneş ışınlarına karşı geliştirilen renk pigmentleri sayesinde zeminin çabucak solması önlenmektedir.
Kullanılan hazır beton sayesinde çatlaklar, çökmeler veya baskının şeklen bozulmasına karşı dayanıklılık maksimum düzeyde artmakta ve uzun ömürlü kullanım sunmaktadır.
Yüksek dirençli yapısı sayesinde aşınma ve darbelere karşı dayanıklı, kaydırmaz, solmaz ve toz tutmaz yapıda olmaktadır.
Seçeneklerin geniş yelpazede olabilmesi sayesinde kişiye özel ve kişisel zevklere uygun olarak şekillendirilebilmektedir.
Antik ve tarihi bir etkiye sahip olması sayesinde kültürel ve geleneksel temayı yansıtabilmektedir.

Samsun Baskı Beton Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Genel itibarıyla alışveriş merkezlerinin, akaryakıt istasyonlarının, bahçelerin, okulların, otoparkların, parkların, tarihi mekanların, turistik tesislerin, kafe veya restoranların zeminlerinde kullanılmaktadır. Yeni geliştirilmiş olan sistemleri ile sadece yer kaplaması olarak değil duvarlara da sağlamlık ve estetik bir görünüm kazandırmak için baskı betonu uygulanabilmektedir. Baskı betonun kullanılma amacı; uygulanan zemine ve duvara, dekoratif ve sağlam bir görünüm kazandırmak ve uzun yıllar boyunca başka maliyetlere girmeden kullanım sağlamaktır.

Samsun Baskı Beton Fiyatları

Samsun Baskı Beton Fiyatları müşterinin beklentilerine göre değişiklik göstermektedir. Müşteri tarafından ne kadar bir alana bu işlemin yapılacağının bildirilmesi ile metre kare hesabının yapılması ile birlikte ortaya bir fiyat çıkmaktadır. Bunun yanı sıra tercih edilen baskı beton kalitesi de yapılmakta olan işlemin fiyatını belirlemektedir.
Firmalar tarafından bazı özel zamanlarda kampanyalar düzenlenmektedir. Kampanyaların takip edilmesi ile birlikte daha önceki belirtilen fiyat aralıklarından yaklaşık olarak %20 gibi daha uygun fiyatlara bu işlemin yapılması mümkün olmaktadır

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: