Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Nevşehir Baskı Beton

Neredeyse tüm mekanlara pratik bir şekilde uygulanan zemin kaplama sistemlerine baskı beton adı verilir. Farklı renk ve desenlere sahip olan baskı beton uygulamalarının en temel özelliği her mekâna kısa sürede uygulanması ve oldukça estetik bir görünüm sunmasıdır.

Taşların tek tek döşenmesi gibi algılanan bir zemin yapısı olan baskı beton, kendine has tasarıma sahiptir. Bu bağlamda Nevşehir baskı beton firmamız hem iç hem de dış mekanlarınıza isteğe bağlı olarak modern veya geleneksel bir hava katarak daha mükemmel hale getirmektedir.

Nevşehir Baskı Beton

Nevşehir Baskı Beton

Baskı betonların birçok avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar sayesinde özellikle son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile bu zemin çalışmalarına olan ilgi bir hayli artmıştır. Birçok mekân desen ve renk açısından geniş seçenek sunan baskı beton sayesinde farklı tasarımlara bürünmektedir.

Nevşehir Baskı Beton Uygulama Aşamaları

Günümüzde zemin işlemleri farklı inşaat sistemleri ile daha pratik ve kısa süreli hale gelmektedir. Kalıp sistemleri veya cephe sistemleri gibi güncel inşaat teknolojileri ise inşaat sürecini daha da hızlandırmaktadır. Nevşehir baskı beton firmamız da söz konusu bu inşaat teknolojileri arasında baskı kalıp sistemlerini kullanır.

Baskı Beton
Baskı beton sahada tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren aynı yüzey düzgünlüğünü uzun süre koruyan bir inşaat sistemidir. Baskı beton uygulamasının ilk aşamasında zemin iyice incelenmeli ve sıva için uygun hale getirilmelidir. Betonun su tahliyesi tamamlandıktan sonra 3 kilogram yüzey sertleştiricisi ile malzeme yayılmasına devam edilmelidir.
Baskılama bölümünde kalıp ayırıcı ve renklendirici serpildikten sonra ise basınçlı su vasıtasıyla yüzey yıkanılmalıdır. Sonrasında baskı yapılacak alana dolgu malzemesi ile altyapı uygulanmalı ve beton karışım dökülmelidir.
Renkli Yüzey Sertleştirici
Tamponlanmış ve astarlandıktan sonra malası yapılmış beton bir süre bekletilmeli ve yüzey rengine uygun olarak CSH serpildikten sonra yeniden mala çekilerek düz yüzey elde edilmelidir.
Model Baskısı
Beton istenilen plastiklik seviyesine geldikten sonra desenler plastik kalıplar ile bastırılmalıdır. Nevşehir baskı beton firmamız yüzey model baskısını antik etki tozu ile gerçekleştirmektedir.
Yıkama ve Yüzey İşlemleri
Baskılama prosedürünün ardından ortalama 24 – 36 saat sonra yüzey su ile yıkanır ve temizlenir. Ardından LSS uygulaması ile baskı beton işlemi tamamlanır.

Nevşehir Baskı Beton Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kullanıcıların isteklerine uygun olarak sunulan baskı beton sistemleri, taş, mermer, ahşap parke gibi yapay veya doğal malzemelerle uygulanmaktadır. Ülkemizde uzun yıllardan bu yana sıklıkla tercih edilen baskı beton sistemleri, farklı mekanlara değişik tasarımlarla yenilik getirir. Hem fiyat açısından uygun olması hem de birçok avantaj sağlaması nedeniyle Nevşehir baskı beton uygulamaları da tecrübeli ekip sayesinde başarılı bir şekilde sunulmaktadır.

Baskı betonun avantajlarını ve faydalarını aşağıdaki gibi gösterebiliriz;
Uygulandığı çevreye tam uyum sağlar,
Farklı desenleri, renkleri ve motifleri bulunmaktadır,
İklim ve diğer çevre şartlarından etkilenmez,
Diğer zeminler gibi çökme yapmaz,
Güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Bu nedenle kolayca solmaz,
Zemin aralarından ot ve diğer unsurlar çıkmaz,
Diğer kaplama malzemelerine nazaran daha ekonomik ve dayanıklıdır,
Uygulanması oldukça hızlı ve pratiktir.

Nevşehir Baskı Beton Çeşitleri

Pres beton olarak da bilinen baskı beton hem iç hem de dış alanlara uygulandığı gibi zemin yapısına göre de farklılık gösterir. Bu bağlamda Nevşehir baskı beton firmamız tarafından iki çeşit baskı beton uygulaması yapılmaktadır;
Baskı Duvar Sistemleri
Duvar baskı beton hem tuğla kaplamalarla hem de taş duvar kağıtlarla gerçek bir 3 boyutlu görünüm sunan baskılama sistemidir. Bu sayede duvar dokuları daha canlı ve gerçekçi bir görünüm alır. Buna ek olarak duvarlar modern bir görünüme de bürünebiliyor. Kısacası, müşterinin isteğine bağlı olarak farklı desenler uygulanabiliyor.
Duvar baskı beton, farkı kullanım alanlarına sahiptir. Doğal bir görünüm elde eden duvarlar, her mekâna uygun şekilde desenlerle işlenir. Hem kamu kuruluşlarında hem de müstakil evlerde veya restoran, avm gibi alanlarda duvar baskı sistemlerinden yararlanmak mümkündür.
Baskı Beton Sistemleri
Baskı beton sistemleri ise zemine uygulanmaktadır. Duvar baskı beton sistemleri gibi bu baskı beton türünde de birçok desen ve farklı tasarımlar bulunmaktadır. Baskı betonların en büyük avantajı kısa sürede uygulanması ve ekonomik olmasıdır. Aynı zamanda renk pigmentlerine karşı dayanıklı olması da bu baskı alternatifini tercih edilebilir kılmaktadır.

Nevşehir Baskı Beton Nerelere Uygulanır?

Firmamız tarafından sunulan zemin ve duvar baskı beton hizmeti, birçok alanda kullanılmaktadır. İç veya dış mekân fark etmeksizin baskı beton sistemleri isteğe uygun desenlerle tercih edilebilir.
İç Mekân Kullanım Alanları
Kamu binaları,
Restoran, cafe, AVM,
Belediye binaları,
Müstakil evler,
İş merkezleri.
Dış Mekân Kullanım Alanları
Kaldırım,
Otopark,
Park,
Restorasyon alanları,
Endüstriyel alanların çevre ve girişleri,
Teraslar,
Bahçe,
Havuz kenarları,
Bina çevreleri.
Tüm iç ve dış mekanlara uygulanan baskı beton sistemleri farklı kalıpları ve desenleri ile hem estetik bir görünüme sahip olmakta hem de uzun süre dayanıklı yapısı ile hesaplı bir zemin yapısı sunmaktadır.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: