Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Muş Baskı Beton

Hem iç hem de dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen zemin kaplama sistemlerinden biri de baskı betondur. Baskı beton sayesinde tarihi veya dekoratif taş desenleri oluşmaktadır. Son yıllarda teknolojinin de büyük ölçekte gelişmesi ile baskı beton uygulamaları pratik olması nedeniyle yaygın hale gelmiştir.

Muş Baskı Beton

Muş Baskı Beton

Muş baskı beton firmamız, uzun yılların birikimi ve tecrübesi ile uzun ömürlü ve estetik görünümlü baskı beton uygulamaları gerçekleştirmektedir. Garantili bir işçilik sergileyen firma çalışanlarımızın tamamı uzman ekipten oluşmakta ve müşteri talebini eksiksiz yerine getirmektedir.

Muş Baskı Beton Uygulaması

Baskı betonun uygulanma yöntemlerine geçmeden önce baskı beton hakkında kısa bilgi verelim. Baskı beton, bir zemin kaplama uygulamasıdır. Bu sayede istenilen mekâna veya çevreye özgü kaplamalar yapılmaktadır. Baskı betonların eskimesi veya yıpranması diğer zemin uygulamalarına göre daha uzundur. Bu nedenle zemin dekoratif yapıları arasında ilk sırada tercih edilir. Dolayısıyla Muş baskı beton firmamız tarafından yapılan tüm zemin uygulamaları da doğallığı, kendine özgü tasarımı ile ilk günkü görünümünü uzun yıllar korumaktadır.
Muş baskı beton olarak baskı beton zemin çalışmalarını aşağıdaki adımlar kapsamında yürütmekteyiz;

Adım – Saha Çalışması

Baskı beton uygulaması öncesinde zeminin hazırlanması gerekir. Bunun için zemin temizlenmeli ve çalışma için uygun hale getirilmelidir. Zemindeki tüm ağaç, çalı, taş, beton gibi unsurlar kaldırılmalı ve sadece çiğ toprak kalmalıdır. Toprağın yapısı aşırı kompakt değilse 4 inçlik granül dolgu yapılmalıdır. Alt taban dolgusu dikkatli bir şekilde yerleştirildikten sonra sıkıştırılır.
Adım – Şekillendirme
Alt tabaka hazırlandıktan sonra formlar yerleştirilebilir. Baskı beton projelerinde genellikle ahşap formlar kullanılır. Formlar metal veya ahşap kazıklarla yerinde tutulur. Beton sertleştikten sonra ise vidalı veya özel çivilerle kazıklara bağlanan formlar çıkartılır.
Adım – Yerleştirme
Alt tabaka hazırlandıktan ve formlar belirlendikten sonra baskı betona geçilir. Firmamızın uzman ekibi tarafından harç gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan sağlam bir çimento hazırlanır ve baskı beton harç kamyonuna konur. Kamyon içerisinde istenen kıvama gelen harç, hazırlanmış temele aktarılır. Temele dökülen harç, hiçbir yerde boşluk bırakılmayacak şekilde zemine dağıtılır.
Adım – Erken Bitirme
Islak beton kalıplar halinde dökülür ve ahşap tahta veya metal ile betonun üst kısmı düzenlenir. Astar süreci tamamlandıktan sonra tesviye işlemine geçilir. Yüzey pürüzsüz hale getirilir. Kenar çalışmaları için küçük mala kullanmak uygundur. Erken bitirme aşaması tamamlanır ve zemin kenarları, eklemler özel aletler ile son kez düzenlenir. Buna şaplama adı verilir.
Adım – Taşlama
Beton havlu veya damgalı ise çelik mala kaplaması uygulanır. Ardından dinlenmesi için bırakılır. Sertleşme sonrasında pürüzsüz ve hatasız bir son kat oluşturmak için çelik mala kullanılır. Ardından taşlama işlemine başlanır. Taş desenleri, renkleri zemin sahibi tarafından belirlenir.
Adım – Bitirme
Beton yüzeyine süpürge çekilir ve bu sayede kaba dokuya sahip bir yüzey oluşturulur. Bu aşamada damgalı ve pürüzsüz malalar kullanılmaktadır.
Adım – Sertleşme
Tüm işlemlerden sonra baskı beton sertleşmeye bırakılır. Ardından kürlenme süreci başlar ve bu süreç ortalama 26 gün sürer. Sıcaklığın yüksek olması, baskı betonun kürleşme sürecini olumsuz etkiler. Yerleştirme sonrasında ortalama 4 – 5 gün içerisinde zemin kullanıma hazır hale gelir.

Muş Baskı Beton Avantajları

Muş baskı beton firmamız tarafından sunulan zemin uygulamasının birçok avantajlı özellikleri bulunmaktadır. Söz konusu bu avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;
Zeminde tek tek taş döşenmiş görüntüsü oluşur. Ancak normal taş zeminlerin aksine çökme ve kayma yapmaz.
Kalıp beton olması nedeniyle araları açılmaz ve boşluklar oluşmaz. Bu, baskın beton zeminin en büyük özelliğidir.
Zaman içerisinde ot veya çimen çıkmaz.
Farklı renk seçenekleri ve desenlerle uygulanabilir.
Sağlam ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir.
Beton yüzeyi canlılığını uzun süre kaybetmez ve güneş ışınları, rüzgâr gibi dış etkenlerden etkilenmez.

Muş Baskı Beton Uygulama Alanları

Muş baskı beton firmamız hem şıklığı hem de farklı desenleri ile geniş yelpazede sunulan baskı beton zemin uygulamasını hem iç hem de dış mekâna uyarlamaktadır. Damgalı baskı beton uygulama alanları;
Kaldırım, park ve yürüyüş yolları,
Parklar, avm, turistik mekanlar, restoranlar,
Rıhtım ve marinalar,
Otoparklar,
Akaryakıt istasyonları şeklindedir.
Dekoratif baskı betonlar ise havuz kenarlarına, garaj ve garaj girişlerine, balkonlara, meydanlara, teraslara, müstakil evlere uygulanabilir. Aynı zamanda kamu binaları, hastaneler, kütüphaneler ve okullar da beton uygulamalarından yararlanmaktadır.

Neden Muş Baskı Beton?

Muş baskı beton firmamız, uzun yıllardan bu yana verdiği hizmet ile baskı ve desenli zemin uygulamalarında kusursuz bir işçilik sergilemeyi hedef edinmiştir. Bu nedenle firmamız çalışanları alanında uzman ekiplerden oluşmakta ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır. Çevre dostu çalışmalar yürüten firmamız, estetik açıdan her zevke hitap eden zemin döşeme uygulamaları ile çalışma kapasitesini her zaman genişletmektedir. Çalışmalarımız kazançtan ziyade kaliteli ve yıpranmayan uygulamalar üretmeyi ön planda tutmaktadır.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: