Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Mersin Baskı Beton

Renk renk seçeneğiyle ve birbirinden farklı deseniyle müşterilerine her mekana uygulatabilmeleri için seçenek sunan Mersin baskı beton işlemi son dönemde sıkça tercih edilebilmektedir. Hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda kullanılabilen Mersin baskı beton işlemi yıllara meydan okur. Sıcak ve soğuk havalara karşı dayanıklı olması açısından da zorlu hava koşullarında güvenle tercih edilebilir.

Mersin Baskı Beton İşlemi Özellikleri

Baskı beton işleminin tercih edilmesinin pek çok sebebi vardır. Bunlardan birine örnek verecek olursak istenilen her mekana uygun baskı beton işleminin yapılabilmesidir. Hem modern çizgilere sahip hem de doğal bir görüntüye sahip çeşit çeşit kalıp modelleri bulunmaktadır. Bu sayede sadece dış mekanlarda değil iç mekanlarda da eşsiz görünümler elde edilebilir.

Mersin baskı beton işleminin, geleneksel yöntemlerle yapılan beton zemin işlemlerine göre daha pratik ve hızlı bir şekilde uygulanabilmesi daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Geleneksel yöntemlerde taş plaklar tek tek beton zemin üzerine yapıştırılırdı. Bu işlem sürecin yavaş ilerlemesine ve zemminin sağlam bir yapıda olmamasına sebep olurdu. Ancak baskı beton işleminde süreç bu şekilde ilerlemediğinden daha kolay ve güvenilir şekilde uygulamalar yapılabilmekteydi.

Mersin Baskı Beton

Mersin Baskı Beton

Her zaman canlı renklere sahip olan baskı betonlamada taşlama işleminin ardından yapılan cilalama işlemi ile zeminin renkleri ilk günkü gibi korunur. Parlak olmasının dışında baskı beton işleminde daha sonra bahsi geçecek olan kalite adımları sayesinde Güneş ışığına, aşırı sıcak ve aşırı soğuk havalara karşı dirençli olması sağlanmaktadır.

Mersin Baskı Beton İşleminin Kullanılabileceği Yerler

Hemen her yerde kusursuz bir uyumla kullanılabilen Mersin baskı beton işlemi müşterilerine pek çok seçenek sunar. Bu seçenekler müşterilere diledikleri her yerde bu işlemi yaptırtabilmeleri olanağını sunmaktadır. Yeni modeller üretildikçe farklı alanlarda da kullanılmaya devam edilmektedir. Baskı betonu tercih etmek isteyenler için baskı beton işleminin uygulanabileceği bazı yerler şunlardır;
Yollar
Çevre düzenlemesi
Alışveriş merkezleri
İş merkezleri
Tesisler
Park
Düzenleme alanları
Havuz kenarları
Otoparklar
İç mekân düzenlemesi
Bahçe düzenlemesi ve dekorasyonu
Okul bahçesi
Teras
Bahçe yolları
Dükkân
Hastane bahçesi.
Bu mekanlar dışında da uygun tercihlerle başka mekanlara uygulanabilir. Örneğin dilerseniz iç mekanlarda mekânın tamamında ya da küçük bir kısmında bu işlemi uygulayabilirsiniz. İster banyonuzu bir fin hamamı havası katın, ister evinizin salonunu bir dağ evine çevirin. Evinizin ya da ofisinizin havasını baskı beton işlemi ile değiştirebilirsiniz.

Mersin Baskı Beton İşlemi Nasıl Yapılır?

Uzun yıllar boyu sağlam kalabilmesi açısından baskı beton zemin çeşitli aşamalardan geçer. Bu aşamalarda hem zemin işleme uygun hale getirilir hem de işlem uygulandıktan sonra dayanıklılığı artırmak adına işlemler uygulanır.

Öncelikle zemini baskı beton işlemine uygun hale getirmemiz gerekir. Bunun için daha önce yapılan işlemlerden kalan kalıntılar varsa bu kalıntılar ortadan kaldırılmalıdır. Eğer bu kalıntılar yoksa da zemin üzerindeki taş ve çim gibi doğal unsurlar temizlenmelidir. Bu aşama uygulandıktan sonra zemin düz olamayacağı için toprak eşitleme işlemi yapılır. Bunu yapabilmek için zemine granül dolgu ya da alt taban dolgusu olarak bilinen işlem uygulanır. Bu sayede zemin beton dökülmeye hazır hale gelir.

Baskı beton işleminin uygulanacağı yüzey boyunca, seçilen kalıba en uygun beton dökülür ve zenin üzerinde homojenliğin sağlandığından emin olunur. Bunun arından müşterinin kendi zevkine göre seçmiş olduğu baskı metal kalıpları kullanılır. Bu kalıplar pek çok renkte ve pek çok desendedir bu sayede müşteri kendi ihtiyacına veya zevkine en uygun baskı beton kalıbını seçebilir.
Kalıbın, zemine deseni kusursuzca verebilmesi için drenaj işlemi uygulanır. Uygun sıcaklık verilen beton formlar ısınır. Ve metal ya da ahşap plakalar sayesinde zeminden kaldırılır. Bu aşamadan sonra beton zemin doğal taş örünümü elde eder ve beton donar.

Son aşama olarak daha da doğal görünüm elde edebilmek için taşlama ve ardından parlak bir görünüm elde edebilmek için cilalama işlemi uygulanır. Ve nihayet baskı beton işlemi tamamlanır.

Baskı Beton İşleminin Faydaları

Müşterilerine pek çok açıdan kolaylık sağlayan Mersin baskı beton işleminin tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Bunlardan ilki oldukça pratik bir şekilde uygulanması ve çevreye hiçbir açıdan zarar vermemesidir. Baskı beton işleminde kalıp seçimleri tamamen müşterinin zevkine ve hayal gücüne bırakılmaktadır. Bu açıdan pek çok model arasından dilediğiniz tercihi dilediğiniz mekâna uygulatabilirsiniz.

%90 oranında doğal bir yapıya sahip olan malzemesi sayesinde, uzun yıllar ilk günkü gibi sağlam ve kaliteli gözükür. Soğuk ve sıcak havalara karşı aşınma gibi durumlar söz konusu olmaz.
Baskı beton işleminin eski tip yöntemlerle yapılan beton işlemlerinden en önemli farklarından biri de yağmur suyu sorunu ile karşılaşılmamasıdır. Bunun sebebi baskı beton işleminde taşların tek tek yapıştırılmaması ve bu yüzden taşların arasında yağmur suyu birikmemesidir. Eski yöntemlerde taşlar yerinden çıktığı için yollar girintili çıkıntılı hale geliyordu ve bisikletliler ve yayalar için bu durum rahatsız edici oluyordu.

Yine uygulama yöntemlerinin eski yöntemler gibi olmaması sebebiyle taşların aralarındaki ot ve çimen birikintileri ile karşılaşılması gibi durumlar söz konusu olamaz.

Baskı Beton Fiyatları

Tamamen yaratıcılığınıza ve zevkinize göre dilediğiniz her mekâna uygun olarak yapılabilen Mersin baskı beton işlemi için fiyatlar bazı standartlara göre değişmektedir. Seçilen betonun kalitesinin fiyata etki etmesi gibi, müşterinin seçmiş olduğu beton kalıbın rengi ve deseni de fiyatları etkilemektedir. Dilediğiniz renk ve deseni seçerek size en uygun baskı beton işlemini kolayca uygulatabilirsiniz.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: