Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Manisa Baskı Beton

Baskı beton uygulaması; dökülen betona kalıplar ile şekil verilerek hem sağlam hem de dekoratif bir zemin kaplaması oluşturma proseslerinin tamamına verilen isimdir. Baskı beton uygulaması; alış veriş merkezleri, hastaneler, okullar gibi kamu binaları; restoranlar, müzeler veya tarihi mekanlar gibi estetik gereklilikler sunan alanlardan konutlara kadar pek çok yerde kullanılır.

Manisa Baskı Beton

Manisa Baskı Beton

Manisa baskı beton uygulamaları da pek çok ilimizde olduğu gibi sıklıkla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Baskı beton uygulamaları; estetiklik, pratiklik ve ekonomiklik anlamında diğer zemin kaplama yöntemlerine göre daha avantajlı olması açısından yapı sektöründeki tüm profesyoneller tarafından zemin malzemesi olarak önerilmektedir.

Manisa Baskı Beton Uygulamasının Kullanıldığı Alanlar

Manisa baskı beton uygulaması, tüm ülkemizde olduğu gibi hemen her zemine rahatlıkla uygulanabilen, estetik ve ekonomiklik ile ön planda olan bir zemin kaplama yöntemidir. Baskı beton uygulamaları özellikle dayanıklılığın gerektiği alanlar olan açık kent alanları, yürüyüş yolları, alış veriş ve iş merkezlerinin iç ve dış mekanlarında sıklıkla tercih edilirler. Bu alanlarda özellikle dayanıklılıkları sebebi ile tercih edilen baskı beton uygulamaları ayrıca bahçeler, konut alanları, havuz kenarları, işyerleri ve kamu binalarının her alanında estetik yapıları ile de tercih edilirler.
Manisa baskı beton, hali hazırda Manisa ve yöresinde de tüm ülkemiz ve dünyada olduğu gibi sıklıkla kullanılan bir zemin kaplama çeşididir.

Neden Manisa Baskı Beton Uygulaması Tercih Edilir?

Baskı beton uygulamaları; diğer yüzey kaplama alternatiflerine göre iklim şartlarına çok dayanıklı ve mukavimdir. Baskı beton uygulaması diğer derz dolgulu parça parça uygulamalar (kilit parke, fayanslar vb.) ile kıyaslandığında yekpare olduğundan gece gündüz sıcaklık farklarında farklı genleşme katsayılarına sahip malzemeleri barındırmaz. Bu avantaj, zeminin çok sıcak ve çok soğuk ortam koşullarında sağlam kalmasını garanti eder. Manisa baskı beton uygulamaları; yazların sıcak kışların ise soğuk oldukları yöremizde diğer zemin kaplamalarına göre önemli mukavemet avantajı sağlar.

Baskı beton uygulamaları yekpare olduklarından kırılma ve aşınmaya karşı diğer uygulamalara göre çok daha dayanıklıdır. Baskı beton uygulaması ayrıca yağmur veya kar suyundan diğer uygulamalara göre çok daha az etkilenir. İyi uygulanmış bir baskı beton kaplaması, yağmur ve kar suyunu çok hızlı bir şekilde tahliye ederek zeminde birikmelere sebep olmadan ıslanmayı en aza indirecektir.

Baskı beton uygulamaları yekpare, sert betondan oluşmaktadır. Sert beton uygulaması her türlü temizlik malzemeleri, çamaşır suyu gibi aşındırıcılar hatta kar ve buz çözücü tuz gibi korozyon yaratabilecek malzemelere karşı dahi dayanıklıdır.

Baskı beton uygulaması özellikle geniş alanlarda diğer zemin kaplama yöntemlerine göre çok daha ekonomiktir ve pratik bir şekilde uygulanır. Manisa baskı beton, profesyonel ekibi ile hızlı ve kolay bir şekilde baskı beton sistemini uygulayarak müşterilerinin memnuniyetini birinci sırada tutar.

Manisa Baskı Beton Uygulamalarının Aşamaları

Teknik anlamda donanımlı, tecrübeli ve profesyonel ellerde baskı beton uygulamaları hem pratik hem de ekonomik olarak her zemine kolaylıkla uygulanabilir. Baskı beton uygulamaları kaplanacak zemine göre değişiklik gösterse de temelde aşağıdaki işlem basamaklarından oluşmaktadır.

Baskı Beton Kaplama İçin Planlama

Profesyonel ekibimizin ilk adımı her zaman planlama ve müşteri bilgilendirme aşamasıdır. Bu aşamada tecrübeli teknik ekibimiz baskı beton uygulaması yapılacak olan zemini inceleyerek müşterimizin taleplerini değerlendirir ve teknik planlamasını yaparak siz müşterilerimize en uygun teklifi sunar. Müşterilerimiz ile birlikte baskı beton kaplamasını planlamak ilk ve en önemli işlem basamağıdır.

Baskı Beton Zeminin Hazırlanması

Baskı beton uygulanacak zeminin ön hazırlıklarının yapılması uygulamanın uzun ömürlü olması için gereklidir. Zeminde çimen, ağaç kökü, taş parçalar vb. düzensizlikler var ise temizlenir ve zemin olabildiğince düzeltilerek baskı beton uygulamasına hazır hale getirilir. Baskı beton uygulamasından önce zemine ayrıca mıcır uygulaması yapılarak zemin ile baskı betonun bağlantısı kesilir ve düzgün olması hedeflenir.

Kalıplama

Baskı beton yapılacak zemin düzeltildikten sonra önceden planlanan şekle göre metal ve ahşap olarak hazırlanan kalıplar zemine yerleştirilir. Bu kalıplar hem baskı betonun şekil almasını hem de daha mukavim olmasını sağlar.

Betonun Dökülmesi

Baskı beton için kullanılacak olan beton malzemesi teknik ekibimiz tarafından uygulamanın yapılacağı yerin iklim koşullarına, sertlik veya süneklik derecesine göre titizlikle hazırlanır. Beton karışımının oranı; baskı beton uygulamasının uzun ömürlü olması için önemlidir.

Düzeltme

Baskı beton için gerekli beton döküldükten sonra betonun içerisinde kalıp boşlukları, hava kabarcıkları veya dış etkenlerden kaynaklanan malzemelerin kalmaması sağlanır ve beton yüzeyi tesviye ile düzeltilir. Bu aşamada isteniyor ise drenaj kanalları da açık bırakılarak tasarlanır.

Baskı Beton Motifleri

Baskı beton uygulamasının en önemli noktalarından birisi düzlenen beton üzerine son rötüşlerin ve baskı ile motiflerin uygulanması işlemidir. Baskı ile yüzeyi daha da sertleştirilen beton bu aşama ile daha mukavim bir duruma gelir.
Bitirme
Baskı beton hazırlandıktan sonra tecrübeli ekibimiz tarafından kontrolleri yapılır ve ilk bakımından sonra siz müşterilerimize teslim edilir.

Firmamız tecrübeli ekibi ile baskı beton uygulamalarınızda her türlü sorunuzda yanınızdadır.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: