Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Isparta Baskı Beton

Isparta baskı beton uygulaması hiçbir mevsimsel koşulda dayanıklılığını yitirmeyen zemin kaplaması anlamına gelmektedir.
Rengini, şeklini ve sağlamlığını hiçbir zorlu koşulda kaybetmez.

İçerisinde kullanılan renk pigmentleri zararlı UV gibi güneş ışınlarına karşı kendisini korur ve ilk günden itibaren uzun yıllar boyunca aynı görünümde kalır.
Renk seçenekleri ve farklı dekorasyon seçenekleri sayesinde evinizde ve işyerinizde özgün tasarımlar ile hazırlanmış zemin sahibi olmanıza olanak tanır.
Normal beton gibi yıllık olarak sürekli yıpranmalar nedeniyle değiştirilmek zorunda kalınmadığından oldukça ekonomik bir seçenektir.

Kışın donma nedeni ile çatlama yapmaz. Çünkü alt katına beton üst katına döşenen sıkıştırılmış taşlar ve üzerine uygulanan sabitleyici sayesinde daha da dayanıklı hale gelmektedir.
Isparta baskı beton müşterilere seçenek sunması bakımından da sıradan beton uygulamalarına göre bir adım öne çıkan avantajlardan biri olma özelliği taşımaktadır.
Müşteri kendisi kullanılan taşları ve hangi alana ne kadar malzeme kullanılması istediğine kendisi karar verebilmektedir. Daha sonra da anlatılanlara göre işçiler bütün işlemi aynen yerine getirirler.

Isparta Baskı Beton

Isparta Baskı Beton

Yalnızca zemine değil istenilen tüm alanlarda uygulanabilme özelliği de bulunmaktadır. Bütün bunlar tamamen müşterilere bırakılmış kararlardır. Müşterinin talepleri her anlamda karşılanır.
Yağ, benzin gibi malzemeler zemin üzerine döküldüğünde sıkı kimyasal yapısı nedeni ile kesinlikle bunları içerisine emmemektedir. Bu özelliği sayesinde de oldukça tercih edilen bir döşeme şeklidir. Aynı zamanda trafikte güvenli olarak da bilinmektedir. Araçların zorlu hava koşullarında bile kaymasına izin vermemektedir.

Bu sayede evinizin önünde kaplattığınız Isparta baskı beton zemininiz de çocuğunuz, siz ve varsa yaşlı aile bireyleriniz rahat bir şekilde ayağı kaymadan buzlu havalarda bile rahat bir şekilde yürüyebilirler. Bu açılardan bakıldığında bile oldukça güvenli bir seçim yapmış olursunuz.

ISPARTA BASKI BETON SİSTEMİ NASIL UYGULANIR?

Isparta baskı beton uygulaması müşterisinin tamamen ihtiyaçlarını ve dileklerini göz önünde bulundurmaktadır. Bu özellikleri ile diğer beton uygulamaları ile kıyaslandığında oldukça avantajlı bir uygulama sunmaktadır.
İlk olarak uygulama alanı temiz olmalıdır. Toprak dışında herhangi bir madde uygulama alanında kalmamalıdır. Toprak dışındaki maddeler zeminde istenmeyen engebelere ve çirkin görüntüye yol açabilmektedir. Bu nedenle kesinlikle tamamen temiz bir zemin üzerinde çalışılır.

Daha sonra toprak miktarı yeterlilik bakımından kontrol edilir. Toprak miktarı fazla ise azaltılır ve eğer yetersiz görünüyorsa boşluklara toprak eklemesi yapılır. Bu sayede zemin boşluklu olmaz. Zeminin boşluklu olması istenmeyen çökelmelere yol açabileceğinden kesinlikle boşluklar doldurulmalıdır. Boşlukları doldurmak için granül dolgu da kullanılabilir. Toprak ile uğraşılmak istenilmediğinde bu yöntem daha pratik bir uygulamadır.

Önceden müşteri tarafından belirlenmiş olan dekorasyona göre artık beton ve taş malzemelerin döşemesi aşamalarına geçilebilir.
Alt tabakada bulunacak olan beton için harç malzemesi hazırlanarak çimento makinasında iyice karıştırılır ve kıvamı uygun hale geldiğinde uygulama alanına dökülerek düzgün bir şekilde yayılır.
Sonrasında harcın üzerine müşterinin talep ettiği şekilde taşlar yerleştirilir. Taşların bu aşamada kaymaması için metal çubuk yöntemi adlı bir uygulama ile taşlar ve harç sabitlenir.
Baskı betonu çimentoya iyice sabitlemek için süpürge yöntemi denilen bir teknik uygulanır ve işlem tamamlanır.
Harç ve taşlar tamamen kuruduktan sonra ortaya güzel bir işçilik örneği çıkmış olur.

Isparta Baskı Beton Mekanlara Göre Uygulama Alanları

Isparta baskı beton uygulamaları dış mekanlarda uygulananlar ve iç mekanda uygulananlar şeklinde müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda iki ana başlığa ayrılmaktadır. Ancak burada belirtilmeyen yerlerde uygulamanın olmadığı anlamı çıkarılmamalıdır.
Isparta baskı beton uygulamasının hangi zeminde ve nerede kullanılmak istendiği tamamen müşteriden gelen talebe bağlıdır. İstenilen her yerde uygun zemin koşulları sağlandığında Isparta baskı beton uygulaması yapılabilir.

İç ve Dış mekan Isparta Baskı Beton Uygulama Bölgeleri:
Bahçe ve park
Trafik yürüyüş bölgeleri
Marina ve rıhtım
Kaldırım
Meydan
Bahçe yolu
Benzin istasyonları
Alışveriş merkezleri
İş alanları
Turistik tesisler
Şahsa ait evlerin dış kısmı
Binalar ve dükkanlar
Teras katlar ve verandalar.

Bu bölgeler dışında da yukarıda belirtildiği gibi Isparta baskı beton uygulamaları bulunmaktadır. Ancak büyük sıklıkla talepler bu mekanlar ile ilgili yoğunlaşmıştır.
Isparta baskı beton uygulamaları arasında bunların yanı sıra endüstriyel alanların kaplanması şeklinde bir uygulama da mevcuttur. Halk arasında bu uygulama helikopterli şap şeklinde de bilinmektedir. Mutlaka bir yerlerden kulağınıza çalınan bu helikopterli şap uygulaması sırasında yine yukarıda belirtilen zemin kaplama aşamaları aynen geçerlidir.
İlk olarak zemin her türlü malzeme bakımından temizlenir.
Sonra beton uygulaması yapılır.

Bunun üzerine taşlar eklenerek döşenir.
Son olarak da çubuklar ile tutturma ve süpürge yöntemi ile tamamen sabitlenme sağlanır.
En son bütün malzemelerin kuruması ve ortama adapte olması sağlanmaktadır.
Kuruma tamamlandıktan sonra zemin tamamen uzun yıllar dayanıklılığını koruyacak şekilde kullanıma hazır hal gelmeden önce helikopterli şap uygulaması yapılarak zemine parlaklık sağlanır. Zemin istenilen parlaklığa ulaştıktan sonra işleme son verilir.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: