Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Hatay Baskı Beton

Yeni nesil betonlama işlemi olarak da bilinen baskı beton işlemi özellikle son dönemlerde adından sıkça bahsettiriyor. Hatay baskı beton gerek kolay uygulanabilmesi açısından gerekse uzun yıllar bozulmadan kullanılabilmesi açısından tercih edilmektedir. Pek çok ürün çeşidiyle hemen her mekâna uyum sağlayabilmektedir. Yüzlerce renk seçeneği ve deseniyle müşterilerini memnun etmeyi başarmaktadır.

Hatay Baskı Beton İşlemi Özellikleri

Gün geçtikçe pek çok alanda daha çok tercih edilmeye başlanan Hatay baskı beton işlemi birçok ayırt edici özelliğe sahip. Bunlardan en önemlisi taşların tek tek yüzeye yapıştırılması yöntemi yerine beton kalıplarının kullanılması. Bu kalıplar müşterinin tercihine göre belirlenebilir, müşteriye pek çok renk ve desende kalıp modeli sunulur. Müşteri ister modern çizgilere sahip bir kalıp seçer isterse de daha otantik havaya sahip kalıpları seçer. Bu seçimler sayesinde istenilen her mekâna her modelde baskı beton işlemi uygulanabilir. Üstelik bu kalıpların kullanılması sayesinde baskı beton işleminin uygulanışı oldukça kolay ve hızlıdır.

Hatay Baskı Beton

Hatay Baskı Beton

Gerek Güneş ışınları, gerek darbeler, gerekse yağmur-kar suları gibi etkenler zamanla zemin üzerinde aşınmalara ve taşların ya da plakların yerinden oynaması gibi durumlara yol açmaktadır. Bu anlamda da baskı beton işlemi öne geçmektedir. Çünkü yapılan cilalama işleminden dolayı her daim parlak bir görünüme sahip olan yüzey renklerini uzun yıllar korur. Ve taş plakların yerine baskı kalıpların kullanılması sebebiyle her hangi bir çukurlaşma olmaz. Bu sebeple yüzeyin temizliği de oldukça kolaydır.

Hatay Baskı Beton İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulama aşaması pratik ve hızlı olsa da baskı beton işlemi uygulanan zeminin, uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi için takip edilmesi gereken adımlar vardır. Özellikle son dönemde sıkça tercih edilen ve dış mekân uygulamalarında da sıkça kullanılan baskı beton işlemi, çevre ve hava koşullarına karşı dayanıklı bir yapıda olmalıdır. Bu uygulama için iki genel aşama vardır. Bu aşamalar ön hazırlık ve saha uygulaması aşamalarıdır.

Ön hazırlık aşaması için öncelikle zemin üzerinde varsa önceki işlemlerden kalan beton kalıntıları temizlenmelidir. Ardından baskı beton işleminin uygulanacağı zeminden taş ve çimler arındırılmalıdır.

Yapılan ön hazırlıklardan sonra zeminin toprak miktarı eşit değilse eşitleme işlemi uygulanır. Bu işlem için granül dolgu kapatma yapılır. Bu şekilde düzleşen zemin üzerine beton dökmeye hazır hale gelir. Bu şekilde ön hazırlık aşaması tamamlanmış olur.

Daha sonra saha aşamasına geçilir. Saha aşamasında öncelikli olarak müşterinin yaptığı baskı beton kalıbı seçimine göre zemin uygun beton ile kaplanır. Bunun ardından seçilen kalıplar yerleştirilir ve drenaj işlemi başlar. Drenaj işleminde yüksek sıcaklık uygulanarak zemin baskı beton kalıbının görüntüsü ile kaplanır. Bu aşama baskı beton zeminin uzun yıllar sağlam kalabilmesi açısından oldukça önemlidir ve dikkatlice yapılmalıdır.

Uygulanan drenaj işleminin ardından yüksek sıcaklık uygulanmış baskı beton formaları ahşap ya da metal tutmaçlar yardımıyla zemin üzerinden kaldırılmalıdır. Bu sayede zemin kalıpların görüntüsünü alır. Son aşamaya gelindiğinde ise donan zemin üzerine taşlama ve cilalama işlemleri ard arda uygulanır.

Hatay Baskı Beton İşleminin Kullanılabileceği Yerler

Baskı beton işleminin çok fazla mekanda uygulanabilir olmasını sağlayan en önemli şey sizlerin tercihine sunduğu yüzlerce farklı çeşit baskı beton kalıbıdır. Bu kalıplar işlemin her yere yapılabilmesini sağlar. Ayrıca uygulanışının pratik olması açısından da iç mekanlarda çokça tercih edilmektedir. Baskı beton işlemini kullanmak isteyenler için bu işleminin uygulanabileceği bazı yerler şu şekildedir;
Yollar
Çevre düzenlemesi
Alışveriş merkezleri
İş merkezleri
Tesisler
Park
Düzenleme alanları
Havuz kenarları
Otoparklar
İç mekân düzenlemesi
Bahçe düzenlemesi ve dekorasyonu
Okul bahçesi
Teras
Bahçe yolları
Dükkân
Hastane bahçesi.
Bu mekanlar haricinde uygun tercihlerle başka yerlere de uygulanabilir. Misal isterseniz iç mekanlarda mekânın tamamında ya da küçük bir kısmında bu işlemi uygulayabilirsiniz. İster banyonuzu bir fin hamamı havası katın, ister evinizin salonunu bir dağ evine çevirin. Evinizin ya da ofisinizin havasını baskı beton işlemi ile değiştirebilirsiniz.

Hatay Baskı Beton İşleminin Faydaları

Müşterilerine pek çok açıdan kolaylık sağlayan Hatay baskı beton işleminin tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Bunlardan ilki oldukça pratik bir şekilde uygulanması ve çevreye hiçbir açıdan zarar vermemesidir. Baskı beton işleminde kalıp seçimleri tamamen müşterinin zevkine ve hayal gücüne bırakılmaktadır. Bu açıdan pek çok model arasından dilediğiniz tercihi dilediğiniz mekâna uygulatabilirsiniz.
%90 oranında doğal bir yapıya sahip olan malzemesi sayesinde, uzun yıllar ilk günkü gibi sağlam ve kaliteli gözükür. Soğuk ve sıcak havalara karşı aşınma gibi durumlar söz konusu olmaz.
Baskı beton işleminin eski tip yöntemlerle yapılan beton işlemlerinden en önemli farklarından biri de yağmur suyu sorunu ile karşılaşılmamasıdır. Bunun sebebi baskı beton işleminde taşların tek tek yapıştırılmaması ve bu yüzden taşların arasında yağmur suyu birikmemesidir. Eski yöntemlerde taşlar yerinden çıktığı için yollar girintili çıkıntılı hale geliyordu ve bisikletliler ve yayalar için bu durum rahatsız edici oluyordu.
Yine uygulama yöntemlerinin eski yöntemler gibi olmaması sebebiyle taşların aralarındaki ot ve çimen birikintileri ile karşılaşılması gibi durumlar söz konusu olamaz.

Hatay Baskı Beton Fiyatları

Tamamen yaratıcılığınıza ve zevkinize göre dilediğiniz her mekâna uygun olarak yapılabilen Hatay baskı beton işlemi için fiyatlar bazı standartlara göre değişmektedir. Seçilen betonun kalitesinin fiyata etki etmesi gibi, müşterinin seçmiş olduğu beton kalıbın rengi ve deseni de fiyatları etkilemektedir. Dilediğiniz renk ve deseni seçerek size en uygun baskı beton işlemini kolayca uygulatabilirsiniz.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: