Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Eskişehir Baskı Beton

Eskişehir baskı beton işlemi, kaliteli ve sağlam oluşuyla son dönemde sıkça tercih ediliyor. Baskı beton işlemi bir kez uygulandıktan sonra uzun yıllar boyu kullanılabilir. Yıllarca yapısı bozulmadan dayanıklı ve sağlam yapısından dolayı güvenle kullanılabilir. İster modern tercihlerde bulunun ister doğal görünümlü tercihlerde bulunun baskı beton işlemini yıllarca güvenle kullanabilirsiniz.

Eskişehir Baskı Beton İşlemi Özellikleri

Son dönem teknolojilerinden yararlanılarak uygulanan yapımı sayesinde geleneksel yöntemlere göre oldukça pratiktir. Geleneksel yöntemlerde taş döşeme işlemi yapılırdı. Taşlar çimento döşenmiş zemin üzerine tek tek yapıştırılır aralarına beton dökülürdü. Bu durum işlemin hem daha uzun zaman almasına hem de yapısının hızlı bir şekilde bozulabilmesine yol açmaktaydı. Ancak bunun yerine baskı beton işleminde doğal taş kullanma işlemi olmadan bu görüntü yakalanıyor. Bu sayede de hem süreç hızlı ilerliyor hem de yıllara karşı daha dayanıklı yüzeyler elde ediliyor.

Eskişehir Baskı Beton

Eskişehir Baskı Beton

Renklerini aradan geçen yıllara rağmen koruyan Eskişehir baskı betonda, uygulama aşamasında bu parlaklığı elde etmek için bazı kalite aşamaları takip ediliyor. Bu aşamalar sayesinde zemin her zaman parlak ve canlı bir görünüme sahip oluyor. Aralarda boşluk olmamasından ve bu parlak yüzeyden dolayı zemin üzerinde kolayca temizlik yapabilirsiniz. İç mekanlarda özellikle duvarlarda kullanmayı tercih ettiyseniz toz tutmama özelliğinden dolayı size sağlıklı bir ortam sağlar.

Eskişehir Baskı Beton İşlemi Nasıl Yapılır?

Artan kentselleşme ve ihtiyaçlara paralel olarak son dönemlerde çokça tercih edilen baskı beton işleminin “Nasıl yapılır?” sorusunu yanıtlayacağız. Baskı beton işlemi birbirini takip eden bazı aşamalardan oluşur. Bunlar hemen her uygulamada ortak olarak takip edilen aşamalardır.

İlk olarak işlemin uygulanacağı zemin tespit edilir ve bütün bir zemin üzerinde ön hazırlık adımları uygulanır. Bu adımlardan ilki varsa önceki işlemden kalan beton kalıntılarının temizlenmesidir. Ardından eğer zeminin toprağında eşitsizlik varsa bu eşitsizliği gidermek adına granül toprak dolgusu yapılır.

Bu şekilde ön hazırlık aşaması tamamlanır. Ardından düz bir hal olan zemin boyunca beton dökme işlemi yapılır. Bu işlemde düz bir şekilde uygulanır. Beton yüzey kurumadan üzerine müşterinin seçmiş olduğu baskı beton kalıplar yerleştirilir. Ve yüzeyin kalıptaki deseni alması için drenaj işlemi takip edilir. Drenaj işleminde zemine istenilen görüntüyü elde edebilmesi için uygun sıcaklık verilir. Bu sıcaklık oldukça yüksek olduğundan baskı beton formaları da sıcak olur. Drenaj uygulamasının ardından bu formalarda ahşap veya metal plakalar sayesinde yüzeyden çıkarılır. Ve artık yüzey ana görüntüsüne kavuşur. Yüzey soğuduktan sonra taşlama ve cilalama işlemleri uygulanır. Bu işlemler de daha önce de bahsettiğimiz gibi yüzeyin renklerini ve formunu muhafaza etmesini sağlar.

Eskişehir Baskı Beton İşleminin Kullanılabileceği Yerler

Hemen her yerde uygulanabilen Eskişehir baskı beton işlemi, baskı beton kalıpları sayesinde müşterisine özgünlük sunar. Kalıplarında çok geniş bir renk ve desen yelpazesi vardır. Soğuğa ve sıcaklığa karşı dayanıklı, çevresel faktörlere ve yıpranmalara karşı sağlamdır. Bu sebeple pek çok alanda güvenle tercih edilmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

Yollar
Çevre düzenlemesi
Alışveriş merkezleri
İş merkezleri
Tesisler
Park
Düzenleme alanları
Havuz kenarları
Otoparklar
İç mekân düzenlemesi
Bahçe düzenlemesi ve dekorasyonu
Okul bahçesi
Teras
Bahçe yolları
Dükkân
Hastane bahçesi.

Yukarıda ki her mekâna uygun olarak yapılan tercihler her mekâna özgünlük katmaktadır. Eskişehir baskı beton işlemi örnek verilen bu yerler dışında başka yerlerde de uygulanabilir. Örneğin ev dekorasyonundan bahsedecek olursak banyo ve tuvaletlerde kullanımı gayet uygundur. Bunların dışında duvarlarda kullanılmaktadır. Toz tutmadığından temizliği çok kolaydır ve sizlere sağlıklı bir ortam sunar.

Eskişehir Baskı Beton İşleminin Faydaları

Baskı beton işlemi pek çok açıdan çevreye kolaylık sağlar. Buna bir örnek verecek olursak geleneksel yöntemler ile yapılan taş bir yolda, yağmur yağdığı zaman su birikintileri oluşur ve bu durum sokakta yürüyen insanlar için oldukça can sıkıcıdır. Fakat baskı beton işleminde taşlar tek tek yapıştırılmadığı için yağmur sonrası su birikintisi oluşmuyor. Ayrıca cilalama işleminden dolayı her zaman parlak olan yollar gece araç kullanan insanlara da kolaylık sağlıyor.
Baskı beton işleminin uygulanış aşamalarından ön hazırlık süreci sayesinde geleneksel yöntemle yapılan yollarda olduğu gibi çimlenme, taşların arasında oluşan ot birikintisi, taşların birkaçının yerinden çıkması gibi durumlara da rastlanmıyor. Ayrıca düz bir yüzeye sahip olan yollar bisiklet kullananlar ve yayalar için de kolaylık sağlıyor.
%90 oranında doğal bir yapısı olan baskı beton, aşırı sıcak havalarda güneş ışığına, aşırı soğuk havalarda da donmalara karşı dayanıklı olduğu için yıllar geçse de matlaşıp bozulmuyor. Bu sayede de her zaman, parlak ve kaliteli olarak kullanılıyor. Parlaklığını son aşamada yapılan cilalama işleminden alan baskı beton zemin kaygan olmadığından güvenle kullanılabilir.

Eskişehir Baskı Beton Fiyatları

Yeni nesil işlem olarak adlandırabileceğimiz baskı beton işlemi çok farklı alanlarda ve çok farklı opsiyonlarda kullanılır. İster evinizin bahçesine doğal bir görünüm katmak için, ister işletmenizde modern bir hava yaratmak için, isterseniz de evinizin bir köşesini otantik ve nostaljik bir alana çevirmek için baskı beton işleminden yararlanabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında baskı beton işlemi için fiyatlar değişkenlik gösterir. Kullanıcının seçeceği renk ve desen fiyatlara etki edecektir. Bunun dışında kullanılacak malzeme, sağlamlık, tercih edilen alan ve tercih edilecek miktar da fiyatları etkileyecektir.
İhtiyacınıza ve zevkinize göre, dilediğiniz renkte, dilediğiniz desende baskı beton modelini tercih edebilirsiniz. İstediğiniz mekânı baştan yaratıp doğal ve kusursuz görünümlere çok hızlı ev pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: