Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Erzurum Baskı Beton

Baskı beton tekniği halk arasında desenli ve renkli beton olarak bilinmektedir. Düz beton uygulamalarına göre daha dayanıklı olan baskı beton uygulaması estetik yönüyle de günümüzün en çok tercih edilen baskı beton kaplama tekniğidir. Erzurum Baskı Beton kalitesiyle zeminleriniz hem daha dayanıklı hem de daha estetik bir görünüm kazanacak. Baskı beton uygulamaları iç ve dış mekanlarda kullanılabilen ve her türlü zemine kolaylıkla uygulanabilen bir tekniktir. Teknolojinin gelişmesiyle zemin kaplamada önemli avantajlar sunan baskı beton uygulamaları hem kalite ve dayanıklılık açısından hem de sanatsal özellikleri bakımından tercih edilen bir zemin kaplama seçeneğidir.

Erzurum Baskı Beton

Erzurum Baskı Beton

Erzurum Baskı Beton ile zeminlerinizi istediğiniz renk ve desenle kaplayabilir ve uzun ömürlü zeminler oluşturabilirsiniz. Günümüzde sıklıkla kullanılan baskı beton tekniği akla gelebilecek her alana rahatlıkla uygulanabilmektedir.Zengin desen seçeneği de sunan baskı beton ile tarzınızı mekanınıza yansıtabilirsiniz. Modern, geleneksel, otantik ya da spor tarzlarda desenler kullanılarak yapılan zemin kaplamalar mekanlara sanatsal dokunuşlar sunuyor.

Erzurum Baskı Beton Tekniği Nerelerde Kullanılır?

Akla gelebilecek her alanda kullanılabilen baskı beton tekniği günümüzde sıklıkla rastladığımız bir uygulamadır. Avmler, oteller, pansiyonlar, kafe ve restoranlar, okullar, kamu kuruluşları, iş yerleri gibi iç mekanlarda kullanılan baskı beton, meydan, park, bahçe, yol, kaldırım gibi dış alanlardaki zeminlerin kaplamalarında da kullanılmaktadır. Hızlı, pratik ve ekonomik bir yol olan baskı beton tekniği ile hem dayanıklı hem de sanatsal yönü kuvvetli mekanlar oluşturmak mümkündür. Bu sebeple baskı beton tekniği oldukça sık kullanılmaktadır.

Erzurum Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Estetik ve uzun ömürlü bir zemin kaplama olanağı sunan baskı beton tekniği, avantajları sebebiyle çokça tercih ediliyor. Baskı betonun uygulamada sağladığı avantajlar ise oldukça önemlidir. Kolay, hızlı ve pratik uygulama imkanı sunan baskı beton uygulama aşamaları şöyledir;

İlk olarak zemin etüdü yapılmalı,
Uygulama yapılacak alan temizlenmeli, atıklar alandan uzaklaştırılmalı,
Baskı desenine göre kalıplar hazırlanmalı,
Formlar ayarlanarak zemine tutturulmalı,
Alan dengesi granül ya da alt taban dolgusuyla sağlanmalı,
Hazırlanan baskı beton çimentosu alana dökülüp yayılmalı,
Beton tam kurumadan şaplama aşamasına geçilir,
Çelik malalama ve desenli kalıpların baskısı yapılır,
Gerekli bekleme süresinin ardından cilalama işlemi ile baskı beton hazır hale gelir.

Cilalama İşleminin Önemi

Baskı betonda her aşamada olduğu gibi cilalama işleminde de gerekli titizliği göstermek gerekmektedir. Cila aşaması baskı betona dayanıklılık ve görünüm olarak parlaklık kazandırır. Uygun malzeme ile yapılan cila işlemi baskı betonu, solma veya aşınmalara karşı korur. Erzurum Baskı Beton olarak sizlere her aşamada ve cila aşamasında garantili hizmet vermekteyiz.

Erzurum Baskı Beton Tekniğinde Kullanılan Malzemeler

Baskı beton tekniği kullanılarak oluşturulan mekanlarda kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Baskı beton tekniği kullanılırken genel olarak aşağıdaki malzemeler metrekareye göre uygun miktarlarda hazırlanarak kullanılır.
3-4 kg / m2, Renklendirme de yapan yüzey sertleştirici
0,100 gr / m2, Renklendirici kalıp ayırıcı
0,200 gr / m2, Cilalama için kullanılan koruyucu ve parlatıcı cila
10 cm, C25 katkısız brüt beton

Erzurum Baskı Beton Tekniği Ve Türleri

Geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan baskı beton tekniğini uygulanan zemine göre türlerine ayırmamız mümkün. Yatay ve dikey zeminlerde iç ve dış her türlü alanda tercih edilen baskı beton tekniğinde kullanılan başlıca desenler şunlardır; Balık sırtı, çakıl taşı, yürüyüş engelli yolu, eski tahta, Lizbon granit taş, moloz taş, pusula kalıbı, Arnavut kaldırımı. Erzurum Baskı Beton aracılığıyla hizmet alabileceğiniz başlıca baskı beton türlerini şöyle sınıflayabiliriz;
Zemin/Yatay Baskı Beton Sistemleri:
Yukarıda sayılan birçok desenin rahatlıkla kullanıldığı yatay zeminlere yapılan baskı beton uygulamalarıdır. Hızlı, pratik ve ekonomik bir zemin kaplama olan askı betonda en çok tercih edilen zeminler yatay zeminlerdir.
Dikey/Duvar Baskı Beton:
Kapı ve pencere kenarı ya da duvarlar gibi dikey yüzeylere uygulanan baskı beton tekniğidir. Bahçe duvarı, dış cephe kaplaması, çit ve pencere kenarında sıklıkla ve rahatlıkla kullanılır. Yukarıda sayılan desenler tercihe göre dikey olarak da baskı beton tekniğiyle uygulanır.
Endüstriyel/Pürüzsüz Zemin Kaplama:
Epoksi ve poliüretan zemin kaplama sistemi olarak iki türü bulunan endüstriyel zemin kaplama işlemi halk arasında helikopterli şap olarak bilinir. Pürüzsüz ve parlak zeminler oluşturmada zengin renk seçeneğiyle birlikte kullanılır. Endüstriyel baskı beton tekniğiyle kapalı spor salonları ve kapalı otoparklar, okul koridorları ve istenilen birçok alanda bakımlama işlemi yapılır. Renkli, parlak ve pürüzsüz mekanlar elde edilir.

Erzurum Baskı Beton Özellikleri

Uzman ekibiyle sizlere kaliteli, ekonomik ve garantili hizmet sunan Erzurum Baskı Beton ile zemin kaplama işlerinizi zevkinize ve bütçenize uygun şekilde yaptırabilirsiniz. Zemin kaplamada ve özellikle baskı beton tekniğinde profesyonel bir ekiple size en uygun hizmeti vermeyi amaçlayan firmamızdan alacağınız hizmet sizlere aşağıdaki avantajları kazandıracaktır;
Kaliteli ve güzler yüzlü hizmet
Dayanıklı, sağlam ve estetik yönü kuvvetli zeminler
Geniş renk ve desen yelpazesi
Profesyonel işçilikle hızlı hizmet
Her aşamada kaliteli malzeme ve özenli cilalama hizmeti
Leke tutmaz, temizlenmesi kolay, kaymaz zeminler
Çökme, bozulma, aşınma, solma gibi problemler yaşamama
Garantili hizmet

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: