Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Elazığ Baskı Beton

Hızlı ve kolay uygulanabilen ve teknolojinin sunduğu imkanlarla gelişen baskı beton tekniği günümüzde en çok kullanılan zemin kaplama tekniğidir. Baskı beton ile zeminlerinize tarzınızı yansıtırken aynı zamanda görsel olarak doyurucu ve uzun ömürlü zeminler elde edersiniz. Alanında uzman olan Elazığ Baskı Beton tarafından sizlere sunulan zengin desen ve renk seçeneklerini zeminlerinize uygulatabilir ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Elazığ Baskı Beton

Elazığ Baskı Beton

Baskı beton tekniğini tanımlamak gerekirse kısaca düz beton uygulamalarının aksine desenli ve renkli zemin kaplama olarak belirtebiliriz. İstenilen desende hazırlanan baskı kalıpları aracılığıyla her türlü zemine uygulanabilen baskı beton zeminlere tasarımsal olarak görsellik kazandırırken, dayanıklı, parlak ve kolay temizlenebilen zeminler elde edilmesi sağlanmaktadır. Tek tek döşenmiş taş görünümü sağlayan ve zengin bir desen çeşitliliğine sahip Elazığ Baskı Beton uygulamaları ile birçok açıdan avantajlı zeminler elde edebilirsiniz.

Elazığ Baskı Beton Kullanım Alanları

Baskı beton tekniğinin sağladığı hızlı ve kolay uygulama imkanı sayesinde her türlü zemine uygulama yapmak mümkündür. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilen baskı beton tekniği desenli, kullanışılı, renkli zemimler sağlıyor. Yatay ya da dikey tüm zeminlerde kullanılabilen baskı beton tekniğiyle, okul, iş yeri, spor salonu, bahçe, park, kaldırım, yol, meydan, kafe, restoran gibi birçok alana başarılı uygulamalar yapılmaktadır. Günümüzde dayanıklılığı ve tasarımsal olarak zengin seçenek özelliği ile en çok tercih edilen Elazığ Baskı Beton ile mekanlarınızın havasını değiştirebilirsiniz. Zeminlerinizi hızlı, pratik ve ekonomik bir şekilde kaplamanın en modern yolu baskı beton tekniğidir.

Elazığ Baskı Beton Tekniği Nasıl Uygulanır

Baskı beton uygulamaları diğer zemin kaplama tekniklerine göre daha pratik ve ekonomiktir. Elazığ Baskı Beton tarafından uzman ekiple uygulanan baskı beton tekniği ile hızlı ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Leke tutmayan, dayanıklı ve modern zeminler oluşturan baskı beton tekniği şu şekilde uygulanmaktadır;

Baskı beton uygulanacak alan ilk olarak taş ve çim gibi maddelerden arındırılır
Daha sonra zemindeki dengesiz bölgeler tespit edilerek granül dolgu yapılır
Alandaki dengesizlik fazla ise yükseklik farklılıkları tüm zemine alt taban dolgusu yapılarak eşit seviyeye getirilir
İşleme başlamadan önce tercih edilen desen ve renk belirleniz, buna uygun baskı kalıpları hazırlanır
Hazırlanan çimeto harcı zemine döklür ve düzeltilir
Çimento tam kurumadan seçilen desende baskılama işlemi yapılır
Yüzdürme işlemine geçilir ve sonra süpürme işlemi ile işin ilk aşaması tamamlanmış olur
Daha sonra belirli bir süre belirlenerek uygun zamanda cilalama işlemi yapılır
Dayanıklı, parlak ve tarzınızı yansıtan zemininiz seçtiğiniz desene göre hazır hale getirilmiştir
Cilalama işlemi oldukça önemlidir
Cilalama işlemi baskı beton tekniğinin son aşamasında gerçekleştirilir. Parlaklık ve deseni tam göstermeye yaramasının yanında zemini solma ve aşınmalara karşı koruyan cila işlemi dayanıklılığı arttıran önemli etkenlerden biridir. Her aşamasında uzmanlık isteyen baskı beton tekniği ile zemin kaplamada Elazığ Baskı Beton, kaliteli bir cilalama hizmeti de vermektedir. Pürüzsüz, parlak, kaymaz ve leke tutmaz bir zemin için alanında uzman ve tecrübeli firmalardan hizmet almalısınız.

Elazığ Baskı Beton Türleri

Zemin kaplamada çığır açan bir teknik olan baskı beton tekniği çok çeşitli alanlarda ve zeminlerde kullanılabilmektedir. Baskı beton ile iç ya da dış farketmeksizin her alana ekonomik, sağlam ve hızlı bir uygulama mümkün. Bu sebeple baskı beton uygulama alanlarına göre sınıflandırmak da mümkündür. Baskı beton tekniği uygulandığı desene, zeminin yönüne ve yapılış şekline göre ayrı ayrı kategorize edilebilir.
Baskı Beton Desen Seçenekleri:
Baskı beton uygulamalarında önemli bir tercih olan desen seçimi oldukça çeşitlidir. Geleneksel, modern, otantik ya da spor tarzda birçok baskı beton uygulaması mevcuttur. En çok kullanılan desen türleri ise şöyledir; Arduvaz, Arnavut kaldırımı, tuğla bağlama, tuğla balık sırtı, çakıl taşlı, yürüyüş engelli yolu, eski tahta, Lizbon granit taş, moloz taş, pusula kalıbı, tuğla döşeme ve yelpaze.”
Yatay ve Dikey Baskı Beton Uygulamaları:
İç veya dış alanlarda her türlü yüzeye uygulama yapılabilmektedir. Yatay zemin uygulamaları sokak, kaldırım, meydan, yol gibi şehir düzenleme alanlarında ya da otel, restoran, salon ya da balkon gibi alanlarda tercih edilmektedir.Dikey baskı beton uyglamaları ise daha çok dış cephe, bahçe duvarı, çit , balkon ve pencere kenarlarında görülmektedir. Her iki uygulama Elazığ Baskı Beton tarafından başarılı bir şekilde istediğiniz desende uygulanabilmektedir. Ayrıca endüstriyel baskı beton (helikopterli şap) tekniği de istediğiniz her türlü zemine uygulanır.

Elazığ Baskı Beton Özellikleri

Günümüzün en çok tercih edilen baskı beton tekniklerini başarılı bir şekilde uygulayan firmamızdan aldığınız hizmet sizlere şu avantajları sağlamaktadır;
Hızlı ve pratik şekilde istediğiniz zemine en ekonomik yolla kavuşma
Dayanıklı, kaymaz, leke tutmaz, modern görünümlü zeminler
Gelenekselle modern çizgileri buluşturan bir tarzda mekan tasarımı
Kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanımı
Profesyonel ekiple garantili hizmet
Zengin renk ve desen seçeneği
Kaliteli işçilik, özenli cilalama işlemi
Bozulma, çökme ya da ayrılma gibi istenmeyen durumların yaşanmaması
Uzun ömürlü ve dayanıklı zeminler

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: