Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Çanakkale Baskı Beton

Çanakkale baskı beton işlemi hemen her alanda kullanılma imkânı sunarak son zamanlarda oldukça ilgi görüyor. Bu nedenle yeni nesil betonlama işlemi olarak da biliniyor. Sayısız ürün yelpazesiyle müşterilerine istedikleri her seçeneği sunan Çanakkale baskı beton işlemi, her yere kolayca uygulanabiliyor. Gelişen teknolojiden de yararlanılarak gerçekleştirilen bu işlem sayesinde dayanıklılık ve doğal görünüm seneler boyu bozulmadan devam etmektedir.

Çanakkale Baskı Beton İşlemi Özellikleri

Eski tip baskı beton işlemlerine göre daha pratik ve zahmetsiz bir şekilde uygulanabilen baskı beton işlemi gün geçtikçe daha çok tercih ediliyor. Eski tip yöntemlerde teker teker taş plaklar zemine yapıştırılırdı. Bu sebeple hem sağlamlık uzun süreli olmazdı hem de işlem çok yavaş ilerlerdi. Fakat baskı beton işleminde bu şekilde bir süreç olmadığından dolayı uygulama aşaması oldukça kolay bir şekilde ilerler.

Çanakkale Baskı Beton

Çanakkale Baskı Beton

Parlaklığıyla da her daim canlı renklere sahip olan baskı betonlamada taşlama işleminin ardından yapılan cilalama işlemi bu parlaklığı elde etmeyi sağlar. Bunun dışında baskı betonlama sürecinde birazdan bahsedeceğimiz kalite aşamaları sayesinde Güneş ışığına, aşırı sıcak ve aşırı soğuk havalara karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır.
Çanakkale baskı beton işleminin pek çok tercih edilme sebebi vardır. Baskı beton işleminin en önemli özelliklerinden birisi hemen her mekânda kullanılabilmesidir. Hem modern çizgilere sahip hem de doğal bir görüntüye sahip çeşit çeşit kalıp modeli bulunmaktadır. Bu sayede sadece dış mekanlarda değil i mekanlarda da eşsiz görünümler elde edilebilir.

Çanakkale Baskı Beton İşleminin Kullanılabileceği Yerler

Hemen her yerde kusursuz bir uyumla kullanılabilen Çanakkale baskı beton işlemi müşterilerine pek çok seçenek sunar. Bu seçenekler müşterilere diledikleri her yerde bu işlemi yaptırtabilmeleri olanağını sunmaktadır. Yeni modeller üretildikçe farklı alanlarda da kullanılmaya devam edilmektedir. Baskı betonu tercih etmek isteyenler için baskı beton işleminin uygulanabileceği bazı yerler şunlardır;

Yollar
Çevre düzenlemesi
Alışveriş merkezleri
İş merkezleri
Tesisler
Park
Düzenleme alanları
Havuz kenarları
Otoparklar
İç mekân düzenlemesi
Bahçe düzenlemesi ve dekorasyonu
Okul bahçesi
Teras
Bahçe yolları
Dükkân
Hastane bahçesi.

Bu mekanlar dışında da uygun tercihlerle başka mekanlara uygulanabilir. Örneğin dilerseniz iç mekanlarda mekânın tamamında ya da küçük bir kısmında bu işlemi uygulayabilirsiniz. İster banyonuzu bir fin hamamı havası katın, ister evinizin salonunu bir dağ evine çevirin. Evinizin ya da ofisinizin havasını baskı beton işlemi ile değiştirebilirsiniz.

Çanakkale Baskı Beton İşlemi Nasıl Yapılır?

Her ne kadar uygulama kısmı pratik ve kolay olsa da baskı beton zeminin uzun yıllar boyu kullanılabilmesi için bazı adımlar takip edilmelidir. Son dönemde çokça tercih edilen, özellikle dış mekân uygulamalarında sıkça kullanılan baskı beton işlemi, çevre ve hava koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır. Bu işlem için genel olarak iki aşama vardır. Bunlardan ilki ön hazırlık ikincisi ise saha aşamasıdır. Zemin üzerinde varsa beton kalıntıları yoksa taş ve çimler özenle temizlenmelidir.

Bu ön hazırlıkların ardından toprak miktarı eğer eşit değilse dengeleme işlemi uygulanır. Toprak zemindeki dengesizlikler granül dolgu işlemi ile kapatılır. Bu da zeminin düz olmasını ve beton dökme işlemine hazır hale gelmesini kolaylaştırır. Bu işlemlerin ardından ön hazırlık aşaması tamamlanmış olur.

Ön hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra saha aşamasına gelinir. Öncelikle müşterinin seçimine göre yapılacak mekâna en uygun beton kalıbı seçilir. Zemin üzerine beton dökme işlemi gerçekleştikten sonra kalıplar yerleştirilir ve drenaj işlemine geçilir. Drenaj işleminde yüksek sıcaklık uygulanarak zemin seçilen baskı deseninin şeklini alır. Drenaj işlemi baskı beton işleminin kalitesini koruyup uzun yıllar sağlam bir şekilde kullanılabilmesi için önemli bir adımdır. Bu adımın dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Drenaj işleminin ardından yüksek sıcaklıkta olan baskı beton formaları ahşap ya da metal tutmaçlar yardımıyla zemin üzerinden ayrılmalıdır. Son aşama da soğuyan zemine taşlama ve ardından cilalama işlemi uygulanır ve zemin her daim parlak bir görünüme sahip olur.

Çanakkale Baskı Beton İşleminin Faydaları

Müşterilerine pek çok açıdan kolaylık sağlayan Çanakkale baskı beton işleminin tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Bunlardan ilki oldukça pratik bir şekilde uygulanması ve çevreye hiçbir açıdan zarar vermemesidir. Baskı beton işleminde kalıp seçimleri tamamen müşterinin zevkine ve hayal gücüne bırakılmaktadır. Bu açıdan pek çok model arasından dilediğiniz tercihi dilediğiniz mekâna uygulatabilirsiniz.

%90 oranında doğal bir yapıya sahip olan malzemesi sayesinde, uzun yıllar ilk günkü gibi sağlam ve kaliteli gözükür. Soğuk ve sıcak havalara karşı aşınma gibi durumlar söz konusu olmaz.
Baskı beton işleminin eski tip yöntemlerle yapılan beton işlemlerinden en önemli farklarından biri de yağmur suyu sorunu ile karşılaşılmamasıdır. Bunun sebebi baskı beton işleminde taşların tek tek yapıştırılmaması ve bu yüzden taşların arasında yağmur suyu birikmemesidir. Eski yöntemlerde taşlar yerinden çıktığı için yollar girintili çıkıntılı hale geliyordu ve bisikletliler ve yayalar için bu durum rahatsız edici oluyordu.

Yine uygulama yöntemlerinin eski yöntemler gibi olmaması sebebiyle taşların aralarındaki ot ve çimen birikintileri ile karşılaşılması gibi durumlar söz konusu olamaz.

Çanakkale Baskı Beton Fiyatları

Tamamen yaratıcılığınıza ve zevkinize göre dilediğiniz her mekâna uygun olarak yapılabilen Çanakkale baskı beton işlemi için fiyatlar bazı standartlara göre değişmektedir. Seçilen betonun kalitesinin fiyata etki etmesi gibi, müşterinin seçmiş olduğu beton kalıbın rengi ve deseni de fiyatları etkilemektedir. Dilediğiniz renk ve deseni seçerek size en uygun baskı beton işlemini kolayca uygulatabilirsiniz.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: