Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Burdur Baskı Beton

Yeni nesil zemin kaplama işlemi olarak da bilinen baskı beton işlemi hemen her alanda kullanılabilmesiyle son zamanlarda oldukça ilgi görüyor. Pek çok farklı çeşidiyle kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunan Burdur baskı beton işlemi, hemen her mekânda uygulanabiliyor. Teknolojik gelişmelerden de yararlanılarak daha uzun süre dayanıklılığını koruyabilen ve daha uzun süre kullanılabilme imkânı sunan Burdur baskı beton işlemi özellikle dış mekanlarda güvenle tercih edilmektedir.

Burdur Baskı Beton İşlemi Özellikleri

Burdur baskı beton işlemini önceki geleneksel yöntemlerden ayıran en önemli özellik uygulama aşamasının oldukça pratik olmasıdır. Geleneksel yöntemlerde taşlar ya da plakalar tek tek yapıştırılma aşamasından geçerdi. Bu yüzden süreç oldukça yavaş ilerlerdi ve işlem zahmetli bir hal alırdı. Ancak yeni nesil baskı beton işleminde taşlar teker teker döşenmez bunun yerine zemin üzerine uygulanan baskı beton kalıplama işlemi ile aynı görüntü elde edilir.

Burdur Baskı Beton

Burdur Baskı Beton

Yüzeye taşlama görüntüsü verildikten sonra uygulanan cilalama işlemi de yüzeyin her zaman parlak olmasını ve renklerini muhafaza etmesini sağlar. Baskı beton işleminin uygulandığı yüzeyler bu işlem sebebiyle sıcak havalara ve soğuk havalara karşı dirençlidir. Aşınmalar ve renklerde değişmeler söz konusu olmaz.

Burdur baskı beton işleminin bir diğer önemli özelliği ise özgünlüğüdür. İşlemi yaptırmak isteyen kişi istediği her mekân ve her konsept için uygun kalıbı bulabilir. İster modern bir görünüme isterse de doğal ve otantik bir görünüme sahip mekanlar yaratabilir.

Burdur Baskı Beton İşleminin Kullanılabileceği Yerler

Baskı beton işlemini benzersiz yapan sahip olduğu pek çok beton kalıp modelidir. Bu modeller sayesinde baskı beton işlemi her mekâna uyum sağlayan bir işlem haline gelmiştir. Hala farklı kalıp modelleri üretilmektedir. Ve daha farklı alanlarda da kullanılmaya devam edilmektedir. Baskı beton işlemini yaptırtmak isteyenler için bu işlemin sıkça kullanıldığı bazı mekânlar şöyledir;

Yollar
Çevre düzenlemesi
Alışveriş merkezleri
İş merkezleri
Tesisler
Park
Düzenleme alanları
Havuz kenarları
Otoparklar
İç mekân düzenlemesi
Bahçe düzenlemesi ve dekorasyonu
Okul bahçesi
Teras
Bahçe yolları
Dükkân
Hastane bahçesi.

Burada belirtilen mekanlar dışında pek çok yerde de kullanılmaya devam edilmektedir. Örneğin iç mekanlarda da kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. İsteseniz banyonuzu bir fin hamamına çevirin, isterseniz evinizin salonuna bir dağ evi havası katın. Evinizi veya ofisinizi baskı beton işleminden yararlanarak yeniden yaratabilirsiniz.

Burdur Baskı Beton İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulaması gayet pratik olan baskı beton işleminin kaliteli ve dayanıklı sonuçlar vermesi için bazı aşamalar takip edilmelidir. Son yıllarda sıkça tercih edilen, özellikle dış mekanlarda uygulamalarına sıkça rastlanan baskı beton işlemi, çevresel koşullara ve hava koşullarına uygun olmalıdır. Bunun için öncelikli yapılması gereken baskı beton işleminin uygulanacağı zemin için ön hazırlık yapılmasıdır. Zemin üzerinde daha önceden uygulanmış bir beton işlemi varsa kalıntıları özenle temizlenmelidir. Doğal kalıntılar olan taşlardan ve çimlerden de arındırılarak zemin, baskı beton işlemine uygun hale getirilir.

Zemin üzerinde yapılan bu ön hazırlıkların ardından toprak miktarını dengeleme işlemine geçilir. Toprak seviyesindeki dengesizlikler granül dolgu işlemi ile düzeltilir. Bu da zeminin düz olmasını ve beton dökme işlemine hazır hale gelmesini kolaylaştırır.

Ön hazırlık aşamalarının ardından esas baskı beton işlemi aşamalarına geçilir. Öncelikli olarak kullanıcının seçimine göre uygun beton kalıbı seçilir. Beton dökülüp kalıplar yerleştirildikten sonra şeklini muhaza edebilmesi açısından drenaj işlemine geçilir. Bu işlemde uygun sıcaklıklar verilerek zeminin seçilen baskı deseni şekli alması sağlanır. Drenaj işlem baskı beton işleminin bir kalite basamağı olup oldukça hassas bir şekilde yapılmalıdır. Bu sayede baskı beton zeminin dayanıklı olması ve dokusunu uzun süre koruyabilmesi sağlanır.
Bu aşamanın ardından yüksek sıcaklığa sahip olan baskı beton formaları ahşap veya metal tutmaçlarla zemin üzerinden dikkatlice çıkarılmalıdır. Son aşama olarak da donan zemine cilalama işlemi uygulanır. Bu sayede zemin parlak bir görünüme sahip olur.

Burdur Baskı Beton İşleminin Faydaları

Pek çok açıdan oldukça pratiklik sunan baskı beton işleminin faydalarından bahsedecek olursak ilk sırada zahmetsizce uygulanması ve çevreye hiçbir açıdan zarar vermemesi yer alır. Burdur baskı beton işlemi tamamen kullanıcının zevkine ve hayal gücüne göre uygulanabilmektedir. Bu anlamda pek çok model sunarak dilediğiniz tercihi yapmanızı kolaylaştırır.
Kullanılan malzemenin %90 oranında doğal bir yapıya sahip olmasından dolayı, doğal formunu korur ve yıllara yenik düşmez. Sıcak ve soğuk havalara karşı aşınma yıpranma gibi durumlar söz konusu olmaz. Her daim canlı ve parlak görünümünü korur.
Dış mekân uygulamaları göz önünde tutulduğunda ise ön önemli özellik geleneksel yöntemlerle taş beton işlemlerinin uygulandığı yollarda karşılaştığımız yağmur suyu sorunu. Bu sorun ile, taşlar tek tek yapıştırılma işlemine tabi tutulmadan yapıldığı için baskı beton işleminin uygulandığı yollarda karşılaşılmaz. Bu sayede yayalar ve bisikletliler için büyük kolaylık sağlanmış olur.
Yine uygulama yöntemlerinin eski yöntemler gibi olmaması sebebiyle taşların yerinden çıkması, taşların aralarındaki ot ve çimen birikintileri ile karşılaşılması gibi durumlar söz konusu olamaz.

Burdur Baskı Beton Fiyatları

İstediğiniz tercihi uygulatabilmeniz için size pek çok seçenek sunan Burdur baskı beton, çok farklı mekanlarda çok farklı opsiyonlarda kullanılabilir. Sizlerin tercihlerinize göre seçilen betonun kalitesi, dayanıklılığı fiyatlara etki ettiği gibi, tercih edilen renk ve desen de fiyata etki etmektedir. Bunun dışında tabi ki uygulanacak baskı beton miktarı da önemlidir. Tercihlerinize göre size en uygun baskı beton hizmetini sunacağımıza eminiz.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: