Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Bitlis Baskı Beton

Baskı beton uygulamaları denilince akla gelen çeşitli mekanların,evlerin,park,bahçelerin,hastanelerin,kaldırımların,tüm yüzeylerin kaplamaları için yapılan ve görselliği ,sağlamlığı, dayanıklılığı önde tutan işlemlerdir. Taşların tek tek döşenmiş ,gerçek gibi olması ,sanki taşmış gibi düşünülmesi baskılı beton güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Farklı renk ve desenlerde yapılmaktadır.

Bitlis Baskı Beton seçenek çeşitliliği ile göze de hitap etmektedir. Tercih sebebi olmaktadır. Çeşitli yörelerin güzelliklerini de sunmaktadır.

Bitlis Baskı Beton uygulamasında kullanılan çeşitli malzemeler vardır. Bu uygulamada baskı beton dökümünde ve sonrasında kullanılan malzemeler kalıplar, renkli yüzey sertleştiricileri, kalıp ayırıcılar, cila ve verniklerdir.

BİTLİS BASKI BETONDA KULLANILAN MALZEMELER

Baskılı Beton Kalıbı
Sert tokmak
Kenar Perdah Malası
Mala Sapı
Derz Kalemi
Yıkama Makinesi
Parlatıcı Cila ve vernik
Belirtilen Bitlis Baskı Beton malzemelerle beraber ek malzemeler de gerekebilir. Örneğin, beton yüzeyin cilalanmasından kaynaklı temizleme aşaması için su pompası da lazımdır.

BİTLİS BASKI BETON İÇERİK ÖZELLİKLERİ

Yüzey sertleştiricileri çimento bazlı olmalıdır. Betonda aşınma yapmayacak, dayanıklılığı yüksek, donmalara ve çözülmelere karşı daha etkili özellikte olmalıdır. Dekoratif, sanatsal yüzeylerde bu sertleştiricilerin önemi yüksektir.

Yüzey sertleştiricilerinin içeriği portland çimento, polimer, silika füme, pigment ve kuartz agrega şeklindedir. Kullanıma hazır şekilde sunulmaktadır. Renkli yüzey sertleştirici içinde bulunan çimento ile sağlamlık, dayanıklılık yönünden dikkate alınmalıdır. Baskı Beton Renkli yüzey sertleştiricileriler PÇ 52.5 standartlına uygun portland çimentosu içerir. Çimento tanecikleri arasındaki oluşan boşluklar gözden kaçmamakta, sağlamlık artmakta, oluşabilecek boşluklar en aza indirilmektedir. Renkli beton yüzey sertleştiricilerin özelliğinde bu standartlara uyulması gereklidir. Sağlamlık açısından önemlidir.

Bitlis Baskı Beton

Bitlis Baskı Beton

Akışkan tozlar ile az denilebilecek suda bile malzemeler rahatlıkla işlenmekte ve oluşan bu karışım ile yüzeyler daha düzgün, pürüzsüz şekilde ortaya çıkmaktadır. Selülozik lif katkıları ve yüzey sertleştirici uygulamalarında oluşabilecek çatlaklar da düşünülmekte ,neredeyse en aza indirilmektedir. Toz akışkanlar ile yüzey sertleştiriciler çarpma, çeşitli yıpranmalara karşı betona daha iyi yapışmaktadır. Dekoratif görünüm elde edebilmek için çeşitli renklerle ve eşit düzeyde karıştırılarak yüzeyin pürüzsüz, net olması sağlanır. Değişik renklere ve kötü görünümlere karşı eşit düzeyde renkler karıştırılmalıdır.

Baskı beton uygulamalarında kullanılan bu sertleştiricinin içeriğinde kullanılan ve dikkat çeken agregadır. Kuartz, korunt, silisyum karbür ve korozyona dayanıklı agregalar çeşitli standartlarda olmaktadır .İsteğe bağlı olarak kullanılabilmektedir. Tanelerine dikkat edilmelidir. Bu taneler sayesinde oluşan yüzey sertleştiricileri ile çok daha dayanıklı sonuçlar almak mümkündür. Yılar boyu kullanabileceğimiz ,ekonomik, görsel sonuçlar ortaya koymaktadır.

BİTLİS BASKI BETON NASIL YAPILIR?

Öncelikle yapılacak alan belirlenir, tasarlanır.
Belirlenen ve tasarlanan alana beton ve şap atılmaktadır.
Çeşitli baskı kalıpları, görselleri ve değişik yörelere ait desenler olduğundan, istenilen özellikteki kalıp uygulanır.
Bu kalıp uygulaması donma gerçekleşmeden betona uygulanması gereklidir ve önemlidir.
Betonun kuruması hava şartlarına göre de değişebilir. Betonun kuruması beklenir.
Baskıların hazır hale gelmesi gereklidir.
Bu beton henüz işlem görmediğinden ,daha estetik,dekoratif yönden güzel hale gelmesi için çeşitli renklendirmeler yapılır.

Renklendirme işlemi tamamlandıktan sonra, en son işlem ciladır. Vernik de kullanılabilir.
Eskime özelliğini yitirmiş ,şıklık bakımından Bitlis Baskı Beton sistemleri dayanıklılık, sağlamlık ve estetik duruş özellikleri ile ,diğer zemin baskı uygulamalarını aranmaz hale getirmiştir.

BİTLİS BASKI BETON İLE ŞIK VE ESTETİK ZEMİNLER

Bitlis Baskı Beton ile şık, estetik, dekoratif beton zeminler artık günümüzde mümkündür. Çoğu insanın artık mekanlarında tercih sebebi olmuştur. Güzelliği, dayanıklılığı, değişik renk yelpazesi ve değişik yörelere ait desenleriyle ilgi çekmektedir. Diğer beton zeminler daha basit kalmaktadır. Dikkat çekiciliğini yitirmiştir. Gerçek gibi duran görüntüsü, mistik ,tarihi havası ile cazip hale gelmiştir.

Tüm alanların beton zeminlerinde kullanılabilen bu uygulama, çoğunlukla kalabalık ortamlara hitap etmektedir. Resmi ve özel kuruluşlarında ilgi alanına girmektedir. Daha ekonomik, dayanıklılık, sağlamlık yönüyle belediyeler için avantajlı hale gelmiştir. Daha çok alışveriş merkezleri, çeşitli kafelerin restorasyonlarında, restoranların şık bahçe ve zeminlerinde, çocuk parklarının yüzeyinde, özel tarihi mekanların zeminlerinde, restorasyonlarında, otellerde, kaldırımlarda, koşu ve yürüyüş yollarında, turistik tesisler, pansiyonlar ve birçok alanın zeminlerinde kullanılabilmektedir. Amaç, uygulamanın yapıldığı zemine farklı bir hava vererek, değişik yöreleri de benimseterek, desenler ve renklerle çevreye hoş bir görüntü sunabilmektir Ekonomik, sağlam, dayanıklı olması ilerleyen zamanlar içerisinde daha da yaygınlaşacağını göstermektedir.

Duvar Baskı Beton Denilince, gerçek taş gibi duran duvar kağıdı ve tuğla veya taş kaplama ile oluşturulan çeşitli yöresel, tarihi, şık taş ve tuğla desenlerinin gerçekçi bir şekilde 3D görünümünü vererek ,gerçekçilik kazandırmak, daha estetik, parlak ve mistik bir hava sunabilmektir.

Duvar Baskı Beton Sisteminin Avantajları ,tabi ki diğer eski beton sitemlerine göre fazladır. Öncelikle ekonomiktir. Bu da en büyük tercih sebebidir.
Duvarın yüzeyindeki kaplamalarda ve duvarlar içinde çimento kullanılmaktadır. Kullanılan çimento ile sağlamlık kazanılır.
Oluşabilecek tüm yıpranmalara, darbelere, sürtmelere karşı uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
Çatlamaların önüne geçer ve tercih sebebidir. Özellikle pürüzsüz bir alan olması önemli husustur.
Daha pratiktir. Kolay bir şekilde ve kısa zamanda uygulanabilir.
Diğer uygulama yöntemlerine göre ekonomiktir. Günümüz şartlarında hem ekonomik yönden uygun olması ,hem de şık olması yaygınlaşma yönünden önem taşır.
Estetik, dekoratif, sanatsal bir görünüm oluşturmaktadır.
Kişiye özel tasarımlar gerçekleşebilir.
Farklı hava şartlarına uyum sağlamaktadır.
Duvar baskı beton, çok çeşitli yüzeylerde daha pratik şekilde uygulanmaktadır. Nem ,rutubet tutmaması da ilgi çekmesini sağlamaktadır. Güneşin yakıcı ışıklarında bile solma yapmaz.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: