Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Balıkesir Baskı Beton

Balıkesir baskı beton işlemi, kaliteli ve sağlam olmasından dolayı farklı farklı alanlarda tercih ediliyor.

Hemen her yerde kullanılabilmesi mümkün olan Balıkesir baskı beton işlemi, dayanıklılığının yüksek olmasından dolayı uzun yıllar boyunca kullanılabilme imkânı sunuyor.

Modern bir çizgede olmasının yanında doğal görünümü ile çevre ve bahçe düzenlemelerinin olmazsa olmazı haline geldi.

Balıkesir Baskı Beton İşlemi Özellikleri

Teknolojik yöntemlerden faydalanılarak uygulandığı için yapımı eski yöntemlere göre daha hızlı ve pratik oluyor. Eski yöntemlerde doğal taş kullanıldığı için taşlar teker teker yapıştırılırdı. Bu da işlemi oldukça yavaş ve zahmetli hale getiriyordu. Ancak baskı beton işleminde taş kullanılmadığından uygulama kısmı pratiklik sağlıyor. Doğal taş kullanılmamasına rağmen görünüşte doğal taş görüntüsünü oldukça iyi yansıtıyor. Bu sebeple özellikle çevre düzenlemelerinde çokça tercih ediliyor. Farklı renk ve desen seçenekleriyle kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunan baskı beton işlemi, her mekana uygunluk gösteriyor.

Balıkesir Baskı Beton

Balıkesir Baskı Beton

Balıkesir baskı beton işleminin bir diğer önemli özelliği ise renklerini uzun süre koruyabilmesidir. Uzun yıllar ilk gün yapılmış gibi canlı renkleriyle kullanılabiliyor. Dayanıklılığını sağlayan en önemli özelliklerinden birisi, dış darbelere ve yağmur kar gibi etkenlere karşı korumalı bir yapıda dizayn edilmiş olmasıdır. Yüzeyi temizleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Balıkesir Baskı Beton İşlemi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sıkça tercih edilen baskı beton işlemini uygulamak için bazı adımlar takip edilmelidir. İlk adım baskı beton işleminin uygulanacağı zeminin temizlenip işlemin yapılabilmesi için uygun hale getirilmesidir. Burada zemini temizleme işleminden kasıt varsa eskiden uyulanmış olan betonların sökülmesi ya da taş, çim gibi doğal kalıntıların kaldırılmasıdır. Toprak seviyesini eşitlemek içinse granül dolgu ya da alt taban dolgusu yapılarak zemin uygun hale getirilir. Bu adım düz bir zemin hazırlanmasına ve uygulamanın hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.
İkinci adımda saha çalışmasına başlanır. Bunun için tercih edilen beton modeline göre kalıplar seçilir. Baskı beton işlemi için kalıplar müşteriye sunulan çeşitliliği sağlar. Her kalıp zeminin nasıl görüneceğini belirler. Daha minimal ve modern çizgilere sahip olan baskı beton kalıpları olduğu gibi doğal görünüme sahip olan baskı beton kalıpları da vardır. Kullanıcının seçmiş olduğu beton modelinin uygulanması için seçilen form dökülen beton yüzeyin üzerinden çıkarılır. Bu adım sayesinde zeminin ana görüntüsü oluşturulur.
Üçüncü adıma gelindiğinde ise artık drenaj yapılmaya başlanır. Bunun için en önemli püf noktası uygun sıcaklık derecesinin ayarlanmasıdır. Bu adım baskı beton işleminin kaliteli uygulanmasını sağlayan önemli bir adımdır.

Balıkesir Baskı Beton İşleminin Kullanılabileceği Yerler

Balıkesir baskı beton İşlemi hemen her yerde uygulanabilir. Bunun için çok geniş bir renk ve desen yelpazesine sahiptir. Bu yüzden kullanılacağı yere uygun bir baskı beton kalıbı seçilmelidir. Sıcaklığa ve soğuğa karşı dirençli olan, darbelere ve yıpranmalara karşı sağlamlığını koruyan Balıkesir baskı beton işleminin tercih edilebileceği pek çok yer vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:
Yollar
Çevre düzenlemesi
Alışveriş merkezleri
İş merkezleri
Tesisler
Park
Düzenleme alanları
Havuz kenarları
Otoparklar
İç mekân düzenlemesi
Bahçe düzenlemesi ve dekorasyonu
Okul bahçesi
Teras
Bahçe yolları
Dükkân
Hastane bahçesi.
Bahsedilen her mekâna uygun tercihler seçilerek kolayca uygulanabilir. Burada örnek verilen yerler dışında başka mekanlarda da kullanılabilir. Özellikle ev dekorasyonunda banyo ve tuvaletlerde sıkça tercih edilmektedir. Bunun dışında iç mekanlarda duvarlarda kullanılmaktadır. Toz tutmadığı için temizliği kolaydır ve sağlıklı bir ortam sunar. Evinizde şöminenizin olduğu duvara baskı beton kullanarak doğal taş görünümü verebilir ve kahve keyfinizi bu alanda sürdürebilirsiniz.

Balıkesir Baskı Beton İşleminin Faydaları

Baskı beton işlemi pek çok açıdan kullanıcısına kolaylık sağlar. Buna bir örnek verecek olursak eski sistem ile yapılan taş bir yolda, yağmur yağdığında su birikintileri sokakta yürüyen insanlar için oldukça rahatsız edici bir durum oluşturuyordu. Ancak baskı beton işleminde taşlar tek tek yapıştırılmadığı için su birikintisi oluşmuyor. Ayrıca cilalama işleminden dolayı parlak olan yollar gece araç kullanan insanlara da kolaylık sağlıyor.

Baskı beton işleminin uygulanışı öncesinde zeminde yapılan temizlik sayesinde eski yöntemle yapılan yollarda olduğu gibi çimlenme, taşların arasındaki ot birikintisi, taşların birkaçının yerinden çıkması gibi durumlarda ortadan kalkıyor. Ayrıca düz bir yüzeye sahip olan yollar bisikletlilere ve yolda yürüyen yayalara da kolaylık sağlıyor.

Yapısının %90 ı doğal olan baskı beton sıcak havalarda güneş ışığına, soğuk havalarda da donmalara karşı dayanıklı olduğu için yıllara meydan okuyor. Bu sayede her zaman düzgün, parlak ve kaliteli olarak kullanılmaya devam ediyor. Parlaklığını uygulama aşamasında taşlamadan sonra yapılan cilalama işleminden alan baskı beton zemin kaygan olmadığından güvenle kullanılabilir.

Balıkesir Baskı Beton Fiyatları

Yeni nesil işlem olarak adlandırabileceğimiz baskı beton işlemi çok farklı alanlarda ve çok farklı opsiyonlarda kullanılır. İster evinizin bahçesine doğal bir görünüm katmak için, ister işletmenizde modern bir hava yaratmak için, isterseniz de evinizin bir köşesini otantik ve nostaljik bir alana çevirmek için baskı beton işleminden yararlanabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında baskı beton işlemi için fiyatlar değişkenlik gösterir. Kullanıcının seçeceği renk ve desen fiyatlara etki edecektir. Bunun dışında kullanılacak malzeme, sağlamlık, tercih edilen alan ve tercih edilecek miktar da fiyatları etkileyecektir.
İhtiyacınıza ve zevkinize göre, dilediğiniz renkte, dilediğiniz desende baskı beton modelini tercih edebilirsiniz. İstediğiniz mekânı baştan yaratıp doğal ve kusursuz görünümlere çok hızlı ev pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: