Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Aydın Baskı Beton

Aydın baskı beton uygulaması çok sayıda kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle merak edilen konu baskı beton ile diğer beton uygulamaları arasında nasıl bir fark olduğu ve diğerlerinden farklı olarak ne gibi avantajlar sunduğudur.

Baskı beton veya pres beton uygulaması hem iç hem de dış mekanlarda bulunan duvar ve zemin döşemek amacı ile kullanılan müşterilerin kendi dekorlarını kendilerince diledikleri gibi ayarlaya bildikleri bir uygulamadır.

Aydın Baskı Beton

Aydın Baskı Beton

Uygulama sırasında işçiler, müşteri ile döşemenin yapılacağı kısmının yüzey alanını, hangi zemin türünün üzerine yapılacağını ve nasıl bir görünüm vermek istediklerini iş öncesinde tartışarak karar verir ve daha sonra işe koyulurlar.

Aydın baskı beton uygulamasında taşların diziliş yönüne kadar müşterinin ne istediğine göre hareket edilmektedir.

AYDIN BASKI BETON UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Aydın baskı beton uygulamasında ilk olarak kullanılacak malzeme ve zemine karar verildikten sonra bölge üzerinde bulunan toprak dışında tüm malzemelerin temizliği sağlanır.
Baskı beton uygulaması öncesinde kesinlikle toprak malzemeden başka herhangi bir çimen, taş gibi madde bölgede bırakılmamaktadır.

Temizlenme işlemi tamamlandıktan sonra bölgede bulunan toprak miktarı işçilerce ölçülür. Toprak miktarı fazla gelirse azaltma işlemi uygulanır. Eğer toprak miktarı baskı beton uygulaması için yetersiz kalıyorsa o zaman da granül dolgu ile tüm eksiklik ihtiyacı giderilir.

Sonrasında kullanılacak tüm malzemeler uygulama alanına getirilir.

Baskı beton uygulamasında kullanılan özel çimento malzemeleri karılır ve bölge üzerine uygulanır. Beton harç ile zemin kaplandıktan sonra müşteri tarafından önceden belirlenmiş olan şekillendirme sağlanır. Taşların uygulanış yönü, nasıl bir eğim verileceği gibi konular bu aşamalarda halledilmektedir.
Taşların kuruma öncesinde kaymaması ve herhangi bir şekil bozukluğuna uğramamasına dikkat edilmektedir. Bunun için kaymaları önleyici metal çubuklar kullanılmaktadır ve taşların sabit bir şekilde tutturulması sağlanmaktadır.

Baskı beton işleminde çimento malzemenin zemine tamamen oturması için süpürge yöntemi olarak adlandırılan özel bir yöntem kullanılır.

AYDIN BASKI BETON UYGULAMASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Uygulama bölgesinde kullanılan özel çimento harcı sayesinde zaman içerisinde taş aralarında herhangi bir çim veya yabancı ot çıkması mümkün değildir. Bu sayede görüntü olarak uzun ömürlü bir garanti sağlamaktadır.
Baskı beton yüzeyinde kullanılan özel sertleştirici maddeler sayesinde normal beton ile dayanıklılık konusunda birkaç adım öndedir. Kışın normal betonda donmalardan dolayı meydana gelen çatlamalar ve kırılmalar baskı beton uygulamasında kesinlikle görülmez. Çünkü yapısı daha sert ve zorlu yaşam koşullarına göre dayanıklı bir şekilde teknolojik bilgiler eşliğinde üretilmektedir.
Aynı zamanda baskı betonda güneş ışınlarına uzun süre maruz kalma nedeni ile renk solması da görülmemektedir. Bu nedenle dış görünüm açısından da garantili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Aydın baskı beton uygulaması deniz suyu, yağ veya benzin gibi zeminin emdiği ve görüntü kirliliği yarattığı bir duruma da mahal vermez. Yapısı su emme olayına bile izin vermemektedir. Hiçbir şekilde sıkı molekülleri sayesinde içerisine yabancı madde kabul etmemektedir ve lekeli görüntüye izin vermemektedir.
Baskı beton uygulaması ile normal beton uygulamaları kıyaslandığında müşterinin dilediği dekoru sağlaması açısından da avantajlıdır. Normal beton uygulamasında görünümde üzerinde oynama yapılamamaktadır. Ancak baskı beton uygulamasının üzerinde kullanılan taşlar ve görüntüsü üzerinde müşteri her zaman söz hakkına sahiptir.
Zeminin kaygan olmaması ve buzlu hava koşullarında bile ayak kaymalarına ve araç kaymalarına izin vermemesi de güvenlik bakımından bakıldığında baskı beton uygulamasını yine diğer beton uygulamalarına göre bir adım öne çıkarmaktadır.

Diğer beton uygulamaları zaman içerisinde güneş ışığı, donmalar ve benzin, mazot gibi malzemeleri içine emerek lekelenmeli görüntüler gibi nedenler yüzünden yıprandıklarından dolayı yıllık değişimlere neden duyulan bir uygulamadır. Ancak Aydın beton uygulaması uzun yıllar sizinle beraber ilk günkü gibi kaldığından herhangi bir değişim ihtiyacı hissettirmez. Bu bakımdan bakıldığında oldukça kaliteli olması ve ekonomik olması ile dikkat çekmektedir.
Aydın baskı beton uygulaması hem ekonomik hem kaliteli hem pek çok açıdan güvenilir hem de müşterinin talepleri doğrultusunda uygulanması bakımından daha son yıllarda daha çok tercih edilmektedir.

AYDIN BASKI BETON UYGULAMASININ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Baskı Duvar Sistemleri
Baskı duvar sistemleri istenilen yüzeye uygulanabilmektedir. Bu nedenle diğer uygulamaların yapılamadığı alanlarda bile tercih edilmektedir. Bütün yüzey tiplerine hızlı bir şekilde uyum sağlaması ile bilinmektedir.
Pencere kenarlarına, sınır duvarlara, çit duvarlarına, konut cephesine, duvar baskı alanlarına, yapının dış cephesine, zemin kaplamada ve daha pek çok alanda kullanımı mevcut olan bir uygulama metodudur.

Baskı Beton Sistemleri

Baskı beton uygulaması diğer uygulamalar ile kıyaslandığında oldukça pratik ve kısa zamanda biten bir işlemdir. Sağlamlık, kalite ve dekor bakımından müşterilerine çok sayıda garanti sunmaktadır. Özellikle dayanıklılık ve ekonomik açıdan bakıldığında baskı beton sistemleri daha doğru bir seçim olma özelliği taşımaktadır.
Baskı beton uygulaması alanında kullanılan malzemeler: moloz taş, yelpaze, Lizbon taş, tuğla balık sırtı, Arnavut kaldırımı, çakıl taşı, pusula kalıbı, döşeme vb.

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: