Profesyonel Baskı Beton Hizmeti İçin En Uygun Teklifi Alın.

Artvin Baskı Beton

Dayanıklılığı ve görünüm olarak tasarımsal özellikleri ile öne çıkan baskı beton uygulamaları günümüzde en çok tercih edilen zemin kaplama sistemlerinden biridir. Artvin Baskı Beton uzman kadrosu ve profesyonel ekibiyle baskı beton sistemini kullanan başarılı firmaların başında gelmektedir. Halk arasında desenli ve renkli beton olarak bilinen baskı beton sistemi, iç ve dış mekan farketmeksizin tüm zeminlerin kaplamasında kullanılan dayanıklı, pratik ve ekonomik zemin kaplama uygulamasıdır. Yatay ve dikey alanlara kolaylıkla ve hızlıca uygulanabilen baskı beton, zengin renk ve desen seçenekleriyle de tercih edilen bir uygulamadır.

Artvin Baskı Beton

Artvin Baskı Beton

Artvin Baskı Beton güvencesi ve profesyonel işçilik hizmetiyle istediğiniz her mekana baskı beton uygulaması yaptırabilir ve mekanlarınıza farklı bir tarz katabilirsiniz. Baskı beton uygulamaları birçok alanda rahatlıkla uygulanabilir ve kullanımı da oldukça fonksiyoneldir. Oyun parklarında, balkon ve teraslara, otellerden bahçe düzenlemelerine kadar geniş bir kullanım alanı olan baskı betonu dayanıklılığı ve düz betona oranla uzun ömürlü olması bakımından tercih edebilirsiniz.

Artvin Baskı Beton Nerelerde Kullanılır?

Size kendi tasarımınızı mekanınıza yansıtma imkanı sunan Artvin Baskı Beton tekniğini yatay ve dikey farketmeksizin birçok zeminde kullanabilirsiniz. Zengin desen ve renk yelpazesi olan baskı beton tekniği ile mekanlarınızı istediğiniz şekilde tasarlayıp hayal gücünüzü yansıtabilirsiniz. Genel kullanım alanaları olarak baskı beton uygulama zeminlerini şöyle sıralayabiliriz; İşyerleri, park ve bahçelerdeki peyzaj uygulamarı, havuz içi ve dışı düzenlemeleri, teraslar, balkonlar, sokak, meydan, kaldırımlar, dış cephe kaplamaları, bahçe duvarları, çitler, otel, hastane, okul. vb… Oldukça geniş bir kullanım alanı olan baskı beton uygulamaları tasarım ve dayanıklılık başta olmak üzere birçok sebeple günümüzde en çok tercih edilen zemin kaplama tekniğidir.

Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Aşınmaz, kaydırmaz, dayanıklı ve görünüm olarak tasarımsal özellikleri ön planda olan zemin kaplama tekniğini Artvin Baskı Beton ayrıcalığıyla kolay ve hızlı şekilde mekanlarınızda kullanabilirsiniz. İç ve dış mekanlara kolaylıkla uygulanabilen baskı beton sisteminin uygulama safhaları özetle şöyledir;
Öncelikle baskı beton uygulaması yapılacak alan temizlenmelidir,
Bu alanda bulunan kalıntılar, taş, toprak, çim gibi maddeler zeminden uzaklaştırılmalı,
Granül kullanılarak zemindeki yükseklik farklılıkları dengelenmeli,
Bozuk bir zeminde çalışılıyorsa taban dolgusu yapılarak, zemin dengesi sağlanmalı,
Alana uygulanacak baskı beton deseni ve rengine karar verilmeli,
Karar verilen desene uygun baskı kalıpları hazırlanmalı,
Çimento ve gerekli malzemelerle zemin harcı hazırlanmalı,
Dengesi sağlanan zemine bu harç dökülmeli ve pürüzsüz hale getirilmeli,
Uygun bekleme süresinin ardından baskı kalıpları çimentoya yerleştirilerek baskılama işlemi yapılmalı,
Özellikle zemin baskı beton uygulamalarında taşların 4 inç boyutunda olması tercih edilir.
Yüzdürme işlemiyle kalıbın betona oturması sağlanır ve son olarak süpürme işlemi yapılır,
Hava ve ısı durumuna göre 24-36 saat beklendikten sonra cilalama işlemi uygulanmalı

Cilalama İşleminin Önemi

Baskı beton uygulamalarında cilalama işlemi oldukça önemli bir aşamadır. Cilalama işlemi hem zeminin dayanıklılığını arttırır hem de zemine parlaklık kazandırarak görünüm etkisi üzerinde önemli bir değer sağlar. Artvin Baskı Beton tarafından zemininize uygulanan baskı beton sistemi, yine firma tarafından kaliteli malzeme kullanılarak profesyonel bir cilalamayla sonlandırılır. Cilalama işlemi kış şartlarında özellikle dış mekan baskı betonlarda meydana gelebilecek aşınmalara karşı koruyucu bir uygulamadır. Bunun yanısıra doğru şekilde yapılmış bir cilalama işlemi baskı beton deseninin istenilen şekilde ortaya çıkmasını sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Bu sebeple Artvin Baskı Beton gibi alanında uzman firmalarla çalışmanız kaliteyi de birlikte getirecektir.

Artvin Baskı Beton Uygulama Teknikleri

Çok farklı alanlarda uygulama imkanı sağlayan baskı beton sistemi kullanım tercihine göre sınıflandırılabilir. Artvin Baskı Beton tarafından profesyonel olarak uygulanan baskı beton tekniklerini kullanım alanlarına göre üç şekilde sıralayabiliriz;

Zemin Baskı Sistemleri:
Özellikle yatay zeminlerde uygulanan baskı beton sistemlerini kapsamaktadır. Tasarım gücünüz ve beğeninize göre seçtiğiniz baskı kalıp desenleriyle yapılan uygulamadır. Desen seçiminde en çok kullanılan baskı beton modelleri, balık sırtı, çakıl taşı, yürüyüş engelli yolu, eski tahta, Lizbon granit taş, moloz taş, pusula kalıbı, Arnavut kaldırımı gibi seçeneklerdir.
Duvar Baskı Sistemleri:
Bu baskı beton sistemi genellikle dikey yüzeylere tatbik edilen uygulamalardır. Dış cephe, çit ve pencere kenarı, bahçe duvarları ya da iç mekanlardaki duvarlar gibi dikey zeminlere uygulanır. Tuğla bağlama ve granit taş, pusula kalıbı gibi desenler tercih edilebilir.
Endüstriyel Zemin Kaplama:
Parlak ve pürüzsüz bir zemin elde etmek isteyenlerin tercihidir. Epoksi zemin ve poliüretan zemin şeklinde iki şekilde uygulamaları mevcuttur. Spor salonları, okul koridorları, otoparklar oyun alanları, hollerde sık rastlanan baskı beton uygulama tekniğidir.

Artvin Baskı Beton’un Özellikleri

Artvin Baskı Beton uzmanlaşmış ekibi ve geniş renk ve desen seçeneğiyle mekanlarınıza uygun olan baskı beton tekniğini sizlere profesyonel şekilde sunmaktadır. Mekanlarınıza yeni bir hava katmak istiyorsanız ve bunu yaparken ekonomik ve dayanıklı bir sonuca ulaşmak amacındaysanız, baskı beton alanında uzman Artvin Baskı Beton’u tercih etmelisiniz. Zeminlerinizi baskı beton tekniğiyle kaplamak sizlere şu faydaları sağlamaktadır;
Tek tek döşenmiş taş havası veren baskı betonla istediğiniz tasarıma kolayca kavuşursunuz,
Çok çeşitli ren ve desen seçme fırsatınız olur,
Kaymaz, leke tutmaz, dayanıklı zeminleriniz olur,
Modern, spor, ya da otantik gibi tarzlarda tercih seçeneğiniz mevcuttur,
Yatay ya da dikey, iç ya da dış mekanlarda kullanabilirsiniz,
Garantili ve kaliteli bir hizmet

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Lütfen Sayfamızı Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin!

En Fazla: / 5. Değerlendirme: